×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
12. februāris, 2016
Drukāt

Vienotā ārkārtas palīdzības izsaukšanas numura 112 diena

Foto - EK Audiovizuālais dienestsFoto - EK Audiovizuālais dienests

11. februāris un 1. decembris, pateicoties datumu rakstībai, ir vienotā ārkārtas palīdzības izsaukšanas numura 112 diena.

Šogad augustā apritēs 25 gadi, kopš ātrās palīdzības, ugunsdzēsēju un policijas izsaukšanai ieviests vienots tālruņa numurs 112. Taču tikai 48% eiropiešu uzreiz spēj identificēt to kā ārkārtas izsaukumu numuru. Vienīgi Polijā un Luksemburgā vairāk par 80% to zina. Tiesa, pirms pāris gadiem tikai katrs ceturtais atpazina šo numuru.

Tagad Eiropas komisija pastiprinās pūles informēt eiropiešus, it īpaši jaunos. “112 par ārkārtas palīdzības numuru kļuva pirms veselas paaudzes. Tas ir ļoti svarīgi, lai jaunieši, kuri arvien vairāk ceļo, studē un strādā ārzemēs, zinātu šo numuru, kas spēj izglābt dzīvības visā Eiropas Savienībā. Mēs mudinām visus tos, kas iesaistīti programmā “Erasmus +”, palīdzēt izplatīt vēsti par 112,” vakar paziņoja digitālās ekonomikas komisārs Ginters Etingers. Cerības uz šo programmu tiek liktas tāpēc, ka “Erasmus +” programmā tiks iesaistīti vairāk par četriem miljoniem jauniešu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+