Kultūra
Teātris un kino

Liepājas teātrī pēdējo reizi spēlēs izrādes “1984” un “51. fotogrāfija”0

Edgara Poheviča foto

Oktobra pirmajā nedēļas nogalē Liepājas teātris pēdējo reizi spēlēs divas režisores Lauras Grozas-Ķiberes iestudētās izrādes “1984” un “51. fotogrāfija”, LA.lv uzzināja teātrī.

6. oktobrī skatītāji aicināti noskatīties utopisko realitāti “1984”, kas veidota, dramatizējot vienu no pagājušā gadsimta slavenākajiem darbiem – Džordža Orvela romānu ar tādu pašu nosaukumu. Dramatizējumu veikuši britu autori Roberts Aiks un Dankans Makmillans. Izrāde tika iestudēta 2014. gadā un nominēta “Spēlmaņu nakts” balvai septiņās nominācijās.

“Iespaids, ko rada Liepājas teātra „1984″, ir līdzīgs belzienam pa pakrūti. Apdullina, sagrābj un atlaiž ļoti lēnām. Un vēl ilgi ir pulsējoša sajūta sirds apvidū,” pēc izrādes noskatīšanās rakstīja teātra kritiķe Līga Ulberte.
Vinstona Smita lomā aktieris Egons Dombrovskis.

Savukārt 7. oktobrī uz skatuves tiks izstāstīts kādas sievietes stāsts iestudējumā “51. fotogrāfija”, kas vēsta par reāli dzīvojošu personu – angļu zinātnieci – bioķīmiķi Rozalindu Franklinu, kura savu mūžu veltījusi DNS struktūras atklāšanai. Rozalindai, neatlaidīgi strādājot, ir izdevies iegūt 51. fotogrāfiju, kas kļūst par atslēgu vienam no 20. gadsimta lielākajiem atklājumiem un zinātnieces lielo iespēju iegūt Nobela prēmiju.

LA.lv