Latvijā
Politika

Kučinskis ticies ar Merkeli1

Avots: Valsts kanceleja

Ministru prezidents Māris Kučinskis piektdien, 14. septembrī, tikās ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli.

Vācijas kanclere Angela Merkele šodien Viļņā tiekas ar visiem Baltijas valstu premjeriem. Pēc Merkeles tikšanās ar Lietuvas prezidentu Daļu Grībauskaiti prezidenta pilī Viļņā notika darba pusdienas, kurās piedalās arī Latvijas Ministru prezidents Māris Kučinskis, Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis un Igaunijas valdības vadītājs Jiri Ratass.

Tikšanās laikā ar Kučinski tika pārrunāti jautājumi, kas skar informācijas drošību, pārmaiņas finanšu sektorā, kā arī Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetu, informē Ministru prezidenta preses sekretārs Andrejs Vaivars.

Uzmanība sarunas laikā tika pievērsta visā Eiropā aktuālajam informācijas drošības jautājumam. Latvija vēlas turpināt veiksmīgo sadarbību ar Vāciju Latvijas mediju vides stiprināšanas jomā. “ES līmenī vēlamies praktisku kopīgu rīcību cīņai ar dezinformāciju. Esam gatavi novērst iespējamos dezinformācijas draudus oktobrī gaidāmo Saeimas vēlēšanu laikā,” sacīja M. Kučinskis. Viņš apliecināja Vācijas kanclerei, ka savā darbībā arī turpmāk realizēs uz Eiropas vērtībām vērstu politiku.

Attiecībā uz finanšu sektoru tika norādīts, ka tā attīrīšana un risku pārvaldīšana tajā ir viena no valdības aktuālajām prioritātēm. Kopš šī gada sākuma Latvijā veiktas nopietnas izmaiņas likumdošanā – pieņemts čaulu kompāniju apkalpošanas ierobežošanas likums, uzlabota informācijas par patiesā labuma guvēju pieejamība, kā arī stiprināts sankciju likums. Vienlaikus tiek pievērsta liela uzmanība institucionālās kapacitātes celšanai, lai atbildīgajām institūcijām būtu pieejami visi nepieciešamie instrumenti. Latvijas un Vācijas intereses sakrīt ES ekonomiskajos jautājumos.

Saistītie raksti

Savukārt, runājot par ES daudzgadu budžetu, M. Kučinskis uzsvēra nepieciešamību noteikt lielākas tiesības ES valstīm piešķirtā finansējuma izlietošanā. Tāpat viņš norādīja, ka Latviju neapmierina pašreizējais ES daudzgadu budžeta projekts Kohēzijas finansējuma jomā. “Mums nav pieņemams Komisijas piedāvājums, tas paredz 13% samazinājumu Latvijas Kohēzijas finansējumam. Nacionāli strādājam, lai veicinātu ātrāku tuvošanos ES vidējam līmenim. OECD augsti novērtējusi Latvijas reformas,” tā M. Kučinskis.

Izplatītajā preses relīzē teikts, ka M. Kučinskis saņēma A. Merkeles apsveikumu Latvijas valsts simtgadē, kā arī apliecinājumu, ka abu valstu – Latvijas un Vācijas attiecības ir tradicionāli labas, un tādas tās saglabāsies arī turpmāk. Vācija ir tuvs Latvijas stratēģiskais partneris gan divpusēji, gan ES, NATO un citos starptautiskās sadarbības formātos. Abas valstis vieno aktīvs politiskais dialogs visos līmeņos. Vācija ir viens no nozīmīgākajiem Latvijas ārējās tirdzniecības partneriem pasaulē.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Virpuļviesulī cietušajā kapsētā Balvu pusē jāatjauno kapella-nojume un zvanu torņa jumts
5 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Pār bortu no prāmja iekritušais vīrietis atrasts miris
5 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Policija izplata paziņojumu pēc kāda “BMW” vadītāja dižošanās soctīklos
6 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
LPA nesteidz atbalstīt apriņķus un “paņem pauzi” līdz augusta vidum
3 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Policijai vēl nav izdevies notvert advokāta Bērziņa slepkavas
2 stundas
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Vēlētāji Ukrainā ir “salikuši visas olas vienā grozā” 1
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Reiram būs jālemj par mutisku aizrādījumu VID vadītājai Jaunzemei. Ministrija skaidro iemeslus
3 stundas
LE
LETA/LA.LV
Pasaulē
Pēc atteikšanās no cūkgaļas diviem bērnudārziem Vācijā vajadzīga policijas aizsardzība
1 stunda