Foto – www.andriskozlovskis.lv, Viesturs Serdāns no Stock.Xching

12 ceļazīmes decembrim 0

Gada pēdējais mēnesis ir apsolījumu un cerību laiks. Tie virknējas kā spožmantiņas Ziemassvētku egles zaros. Izsvērt un izvērtēt to, kas bijis, un priecāties par to, kas tuvojas. Dzīvot lāstekas mirdzumā.

Reklāma
Reklāma

 

Labu vārdu kaut vai domās

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
Lasīt citas ziņas

Tumšais laiks ir īpaši piemērots komplimentiem. Bet mūsu ierastākā atbilde labajiem vārdiem: ak, nekas sevišķs. Nemākam priecīgi atplaukt pateicībā. Labie vārdi ir ļoti svarīgi tam, kurš tos saņem, bet vēl nozīmīgāki tie ir teicējam. Tā atgādina Rērihs Dzīvajā ētikā.

Ja ar cilvēku, kuram vēlaties pateikt komplimentu, personisks kontakts nav iespējams, izsakiet savu vēstījumu domās. Arī tas sasniegs mērķi.

 

Spēcinām ģimenes saiknes

CITI ŠOBRĪD LASA

Ģimenes kopābūšanu varam stiprināt, spēlējot spēli par labajiem vārdiem. To var darīt svētdienas brokastu laikā vai jebkurā visas ģimenes tikšanās reizē. Sagatavo katram lapu, uz tās uzraksta viņa vārdu. Laiž pa apli. Katrs uzraksta, kas nedēļas laikā šajā cilvēkā paticis, ko viņš paveicis labu, tīkamu, pozitīvu.

Spēles beigās katrs saņem savu lapu un izlasa, ko citi par viņu domājuši. Papildu spēku dod rakstītāja enerģija, kas ielikta vārdos uz papīra.

 

Uzticoties intuīcijai

Vēl līdz pat Ziemassvētkiem ir labs laiks nākotnes paredzēšanai un dzīves atbilžu meklēšanai. Tam var izmantot baltu lapu un zīmuļus vai krāsas.

Kādu brīdi klusumā lūkojaties sveces liesmā, tad formulējiet sev jautājumu un sāciet zīmēt. Taču var arī neizvirzīt konkrētu uzdevumu. Ļaujiet rokai izvēlēties tīkamāko krāsu – lai tā slīd pa papīru. Galvenais ir domāt par sevi, par dzīvi. Nav jācenšas zīmēt skaidri nolasāmus tēlus, tās var būt svītras vai krāsu laukumi.

Kad jūt, ka gatavs, skatās uz lapu ar atvērtu, pozitīvu attieksmi. Kas tas varētu būt? Ko tas varētu vēstīt par mani? Intuīcija pačukstēs atbildi.

 

Noderīgā svarīgā trīsvienība

Ikvienam der iemācīties trīs būtiskas mākas – konstruktīvi izpaust dusmas, atslābināties un ar prieku atpūsties.

Dusmas nedrīkst aprakt sevī, noliegt, jo tām ir milzīgs spēks, kas var izpausties veselības problēmās. Šo emociju der izpaust lietderīgi, pārvērst ārējā enerģijā – izvingroties, mazgāt grīdu, gludināt veļu.

Atslābināties iespējams, ja, piemēram, mēģinām radīt smaguma un siltuma sajūtu ķermenī. Intensīvi koncentrējam uzmanību, ar iekšējo balsi izrunājam: esmu mierīgs, labā roka ir smaga, pavisam silta, sirds pukst mierīgi un ritmiski, saules pinumā strāvo siltums… Muskuļi atsprings un radīsies miera sajūta.

Reklāma
Reklāma

 

Līdzsvars ar uguni


Ziemas saulgriežu laikā ir labi attīrīt telpas ar sveci. Īpaši, ja kāds ilgstoši slimojis, ja ģimenē bijuši pamatīgi strīdi vai konflikti, taču ne tikai – tas labi noder jebkurā mājā.

Ar degošu sveci it kā uzvelk krustu ieejas durvju stūros – gan no iekšpuses, gan ārpuses. Ar krusteniskajām uguns kustībām telpā atgriežam līdzsvaru.

 

Priecīgs gaiss veselībai

Gaiss ir prieks – tāpēc dziļi ieelposim prieku! Aizvilksim to līdz nabai. Sajutīsim, kā ieelpā vēders paceļas uz augšu. Tā varam novērst enerģētisko bloku veidošanos.

 

Ar dabas smaržu

Paegļa ogas lieliski stimulē nieru darbību. Četras piecas odziņas dienā dod labumu ikvienam, jo tas ir profilaktisks līdzeklis vielmaiņas uzlabošanai. Arī brīnišķīga dabiskā parfimērija, jo ēteriskās eļļas, nonākušas asinsritē, caur elpceļu gļotādu nokļūst izelpā, visos izdalījumos no ādas. Cilvēks smaržo pēc meža, tīrības un svaiguma. Vienīgi jāatceras, ka lietojamas ir tikai zilās kadiķa ogas, zaļas neder.

 

Piekļauties kokam

Kokam piemīt varens spēks – tam ir stipras saknes, stingrs stumbrs, lapotne, kas sniedzas pretī debesīm. Jo lielāks un vecāks koks, jo spēcīgāka tā enerģija. Sameklējiet koku, kas der tieši jums. Piekļaujieties ar visu augumu. Sievietes – ar ķermeņa priekšpusi, vīrieši – ar muguru.

Ozols ir visstiprākais, taču tas ir par stipru, ja piekļaujoties sareibst galva vai plaukstās jūt tirpoņu.

Der izmēģināt dažādus paņēmienus.

 

Liekot lietā vēlmju spēku

Pašiedvesmai ir milzīgs spēks, tāpēc ir svarīgi rast pozitīvu ievirzi nākamajam gadam – vārdos pateikt, ko vēlaties. To der darīt gadumijā. Var šo vēlmi izteikt kā tostu. Vai arī, kamēr pulkstenis dimdina divpadsmit reizes, uzrakstīt savu vēlmi uz mazas lapiņas un pēc tam sadedzināt virs sveces liesmas. Tikai pirms tam labi jāpārdomā, ko patiešām gaidāt no nākamā gada. Tā ir spēcīga, mērķtiecīga gribas izpausme.

 

Ik rītu sākt skaisti

Rīta rituāls ļauj apzināties sevi, just sevi ar visām maņām. Nesteidzoties iedzert tēju vai kafiju un pavērot, kā skrien mākoņi aiz loga. Noskaitīt lūgšanu. Rāmi un rūpīgi apkopt istabas puķes. Katram jāatrod savs rīta ritms un rituāls. Ja vēl nezināt, kas sniedz vislabākās sajūtas, der izmēģināt dažādus paņēmienus. Tā ir sevis mīlestība – uzzināt, kas patiešām ir nepieciešams, un piepildīt to.

 

Dodamies iztēles ceļojumā

Gara izturības veicināšanai svarīga ir saikne ar dabu. Vislabāk, ja tiekam tur, kur savulaik jutāmies labi. Katram ir sava drošā vieta – kopš bērnu dienām zināmais sils vai pļava, ceļojumā skatīta kalna virsotne vai jūras plašums. Ne vienmēr ir iespēja aizbraukt uz šo vietu, tomēr gara spēku varam smelt, pat nekur neizkustoties. Dodamies iztēles ceļojumā – atsaucam atmiņā šo dabas stūrīti, mirkli, kad bijām laimīgi, pakavējamies tur domās.

 

 

 

 

 

 

Ziemassvētkos atlicināsim mirkli, lai apciemotu savu vientuļo radu vai kaimiņu. Nevajag dāsnas dāvanas, pietiks ar pīrāgiem, smaržīgu egles zaru un svecīti, pietiks ar sirsnību un mirkli siltai sarunai.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.