×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
1. novembris, 2012
Drukāt

12 ceļazīmes novembrim

Foto - Stock.XCHING, www.andriskozlovskis.lv un Viesturs SerdānsFoto - Stock.XCHING, www.andriskozlovskis.lv un Viesturs Serdāns

Nieks, ka rudens migla un krēslas vāli aizseguši balto, tīkamo gaismu. To varam radīt sevī. Ar sarunām, mierpilniem brīžiem un veselīgiem rituāliem. Atļausim sev arī mirkli smeldzes. Iedegsim sveci sava vakara izgaismošanai. Sarkanas un baltas sveces degsim par godu valstij un mums būtiskajiem svētkiem. Atvēlēsim uguntiņu aizsaules dārzu iemītniekiem. Tas viss piedien novembrim.

 

Skuju peldes spēks

Šajā gadalaikā lieliski noder skujas. Tās var izmantot atjaunojošā peldē, kas stiprina organisma aizsargspējas un uzlabo pašsajūtu, nomierina prātu, spēcina sirdi un mazina bezmiegu.

Skujas vāc no vecām priedēm, eglēm, kadiķiem, griež zaru galotnītes. Var izmantot priežu vai egļu čiekurus, arī mizas gabaliņus. Aplej ar aukstu ūdeni, vāra pusstundu. Pēc tam uzliek katlam vāku un atstāj ievilkties vismaz 12 stundas. Šādā novārījumā peldina pēdas. Centīgākie var sagatavot vannu, kam vajadzēs aptuveni pusotru kilogramu skuju.

 

Mirklis klusuma un vērības

Jo ātrāk skrienam, jo mazāk paspējam. Pārtraucam cits citu pusvārdā, nav vaļas noklausīties sacītā beigas. Protams, ka nevaram radīt sev pilnīgi citu – individuālo laiku, bet vismaz dažus mirkļus nedēļā vai reizi dienā varam pieradināt sevi paklausīties klusumā un palūgties klusumā. Izslēgt mobilo telefonu, televizoru un radio. Vērīgāk ielūkoties apkārtnē. Ielasīties dabā un sevī vairāk nekā avīzēs vai interneta dzīlēs.

 

Brīnišķais kastaņu trenažieris

Katra apģērba kabatā turam kastani vai vairākus. Sievietēm tie jānēsā kreisajā, bet vīriešiem – labajā kabatā. Virpinām gludos bumbuļus, šādi izvingrinot plaukstu, pirkstus, masējot nervu galus. Atslābināmies.

 

Senči palīdzēs!
kadikis

Rudenī aizejam uz kapiem iedegt svecītes, pieminēt tuvos un mīļos, atcerēties kopīgos labos brīžus.

Tā ir latviešu tradīcija, kas nes līdzi arī šādu jēgu – lūgt spēku no mirušajiem senčiem.

Mēdz būt brīži, kad ir smagi, kad nezinām, kā rīkoties, grūti par kaut ko izšķirties. Mirušie senči var palīdzēt. Nevis paģērot, bet klusībā izsakot viņiem savu lūgumu. Padoms un palīdzība atnāks it kā nemanot.

 

Iedarbināt iztēli pakrēslī

Novembris ir garīgās higiēnas laiks. Vietas izbrīvēšana iekšējai gaismai un spēkam.

Ārkārtīgi spēcīgs palīgs enerģijas atraisīšanai ir iztēle. Vislabāk tā darbojas, kad ir krēsla. Šajā diennakts laikā sākam skaidri iztēloties, ko vēlamies – citu darbu, citas attiecības, citu apkārtni… Taču tikai ar domu, ka gribam citādāk, ir par maz. Prātā jāzīmē viss, līdz pat jaunās dzīves niansēm, jābauda izjūtas, ko tā sniegtu. Šādi zemapziņa saņem ierosmi sākt darbu vīzijas īstenošanai – kārtot notikumus un situācijas, lai nonāktu iztēlē skatītajā galapunktā.

 

Pastaiga pa akmens taku

Ja gribam salasīt akmeņus veselīgiem procesiem, jāzina, ka der vien tādi, kas gulējuši upē, jūrā, tekošā ūdenī – tie ir dabas attīrīti. Var akmentiņus attīrīt arī pats. Salasīt citur, ielikt upē vai strautā un atstāt, lai kādu laiku skalojas. Šādus akmeņus izliek uz grīdas kā celiņu un iet pa tiem basām pēdām. Tik viegli ir saņemama Visuma un Zemes enerģija!

 

Gari vakari sarunām

Tumšajā rudens laikā biežāk gribas parunāties. Veltiet laiku, uzklausot tuvinieku vai draugu. Ļaujiet arī sevi atbalstīt. Ir ļoti svarīgi nepalikt ar savām skumjām vienatnē.

Kad par jūtām sāk runāt, veseluma apjausma pamazām tiek atgūta. Katrā no mums ir tiecība uz spēku, harmoniju un laimi, un, no sirds izrunājoties, šo ceļu vieglāk ieraudzīt.

 

Noliekam līdzās datoram kādu telpaugu. Tā ir dzīvība, ko aprūpējam. Arī tīkama atpūta acīm, ja ik pa brīdim uz zaļojošo augu palūkojamies.

 

Šķīstīties caur asarām

zirnekltiklsSkumjas ir atjaunojošs spēks un enerģija. Ja jūtamies nomākti, paraudam. Tas palīdz atbrīvoties no iekšējās spriedzes un ciešanām. Raudot notiek šķīstīšanās. Asaras dziedē gan ķermeni, gan dvēseli.

Skumt un raudāt nav apkaunojums, visas jūtas un emocijas ir vajadzīgas. Vienmēr būt laimīgam – diez vai tas vispār ir iespējams…

 

Stiprumiņš krūzē

Veselībai trauslajā sezonā noder karsts dzēriens ar ingveru. Nomazgā ingvera sakni, ar nazi sakasa vai sagriež šķēlītēs. Aplej ar verdošu ūdeni, pievieno tējkaroti medus un sulu no puscitrona.

Var gatavot ar apelsīna vai citu sulu.

Vai arī puslitru svaigi spiestas sulas uzkarsē, bet neuzvāra. Pievieno tējkaroti sarīvēta ingvera, kanēļa standziņu un ēdamkaroti medus. Visu sajauc un lej iepriekš sasildītā krūzē. Gatavā dzērienā iekaisa granātābola sēkliņas.

 

Man klājas pa balto!

Kad dabā gaismas maz, jāmācās to piesaistīt. Ja kāds jautā, kā klājas, atsakām: balti! Iet pa balto! Tas darbojas kā kods, ļauj smelties no tautas spēka avota. Ne velti tautasdziesmās tik bieži piemin baltu dvēselīti, baltu māmuliņu un baltas tautu meitas. Vārda vibrācija atraisa attīrošu un spēcīgu enerģiju.

 

Uzvarēt vīrusus

Drēgnajā laikā pirms iziešanas no mājām iesmērējam degunā pretvīrusu vai ēterisku eļļu saturošu ziedi. Tas īpaši nepieciešams bērniem, jo viņi bieži uzturas kuplās kompānijās.

Ja saaukstēšanās jau sākusies, klāt iesnas un šķavas, ļausimies mieram un atpūtai, lai organisms varētu visus spēkus veltīt slimības uzveikšanai. Jo vairāk dzeram tēju un svīstam, jo organismam vieglāk uzveikt vīrusus. Nevajadzētu ar zālēm nomākt nedaudz paaugstinātu temperatūru, jo tā liecina par organisma cīņu pret nevēlamiem mikrobiem. Medikamentus lietojam vienīgi tad, ja karsonis pārsniedz 38 grādus, lai nebūtu lieka slodze sirds un asinsvadu sistēmai.

Rudenī vēl nav nepieciešams lietot aptiekas vitamīnus – tos gana var uzņemt ar zaļumiem, augļiem un dārzeņiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+