Horoskopi un mistika
Ezoterika

12 dzīves mācības no vīra, kurš bijis par aculiecinieku vairāk nekā 12000 nāvēm 0

Atrisini visus konfliktus pirms tu aizej

Nāve var mums iemācīt dažas ļoti svarīgas dzīves mācības! Tātad, ko tieši mēs varam iemācīties no nāves?

Daudzu hinduistu sirdīs ir dziļi iesakņojusies ticība: ja tu savu pēdējo elpu ievelc Kaši (Vārānasī), tu iegūsti to, kas pazīstams kā “Kaši Labh”, jeb “jeb Kashi’-moksh augli”, jeb “atbrīvojumu no atdzimšanas apļa, kuru uzlicis karmas likums.”

Kaši Labh Mukti Bhavan, kas atrodas Vārānasī, ir viena no trim viesu mājām pilsētā, kurā cilvēki ierodas, lai nomirtu. Pārējās divas ir Mumukšu Bhavan un Gana Labh Bhavan. Nodibināta 1908. gadā, Mukti Bhavan ir labi zināma pilsētā un ārpus tās.

Bhairavs Nats Šukla bijis Mukti Bhavan menedžeris jau 44 gadus. Viņš ir redzējis gan nabagos, gan bagātos nonākam viņa pārraudzītajā viesu mājā, lai sagaidītu savas pēdējās dieniņas, kamēr viņi gaida nāvi un cer rast mieru. Šukla cer uz to kopā ar viņiem. Viņš stāsta par 12 dzīves mācībām, kuras guvis no 12000 nāvju, kurām bijis par aculiecinieku savā pieredzē kā Mukti Bhavan menedžeris.

Šukla atceras stāstu par Šrī Ram Sagaru Mišru, sanskrita zinātnieku. Mišrs bija vecākais no sešiem brāļiem un vistuvākais ar visjaunāko.

Pirms daudziem gadiem starp abiem brāļiem izcēlās pamatīgs strīds, kura dēļ viņi uzcēla māju sadalošu sienu.

Savās pēdējās dienās Mišrs ienāca viesu mājā, nesot savu nelielo beteles lapu zāļu trauciņu un palūdza paturēt 3. istabu viņam rezervētu. Viņš bija pārliecināts, ka aizies viņsaulē sešpadsmitajā dienā pēc ierašanās.

Četrpadmistajā dienā viņš teica: “Paprasiet manam brālim, no kura 40 gadu laikā esam atsvešinājušies, lai atnāk mani apciemot. Šis rūgtums padara manu sirdi smagu. Es ar nepacietību vēlos atrisināt visus konfliktus.”

Tika nosūtīta vēstule. Pienāca sešpadsmitā diena, kad ieradās jaunākais brālis, Mišrs turēja viņa roku un lūdza, lai nojauc sienu, kas sadala māju. Viņš lūdza savam brālim piedošanu. Abi brāļi lēja asaras un teikuma vidū Mišrs pārtrauca runāt. Viņa seja bija mierīga. Viņš bija aizgājis vienā acumirklī.

Šukla ir redzējis, kā gadu laikā šis stāsts atkārtojas daudzos veidos. “Cilvēki nēsā līdzi tik lielu bagāžu bez vajadzības, visas savas dzīves garumā un vēlas to nomest tikai pašā sava ceļojuma beigās. Noslēpums ir nevis tajā, ka nevajag būt nekādiem konfliktiem, bet to atrisināšanā, cik ātri vien iespējams,” saka Šukla.

Vienkāršība ir dzīves patiesība

“Cilvēki beidz ēst pārspīlēti sarežģītus ēdienus, kad zina, ka drīz aizies. Pār daudziem cilvēkiem viņu pēdējajās dienās nāk saprašana, ka vajadzēja dzīvot vienkāršu dzīvi. To viņi nožēlo visvairāk,” saka Šukla.

Vienkārša dzīve, kā viņš skaidro, var tikt sasniegta, tērējot mazāk. Mēs vairāk tērējam, lai iegūtu vairāk, un tādējādi radot vēl vairāk vajadzību. Sasniegt apmierinājumu mazākajā ir noslēpums, kā iegūt vairāk.

Izfiltrēt cilvēku sliktās īpašības

Šukla atzīst, ka ikvienam cilvēkam ir savas labās un sliktās puses. Bet tā vietā, lai atmestu “sliktos” cilvēkus pavisam, mums ir jāmēģina viņos saskatīt labās īpašības. Rūgtuma un neiecietībās iekrāšana pret kādu cilvēku rodas, mums koncentrējoties uz viņu negatīvajām īpašībām. Ja tā vietā koncentrēsies uz labajām īpašībām, tu šo laiku pavadīsi, viņus labāk iepazīstot vai varbūt pat iemīlot.

Esi gatavs lūgt palīdzību citiem

Visu zināt un darīt pašam var būt patīkama sajūta, bet tas ierobežo un liedz uzņemt to, ko citi jau iemācījušies. Šukla uzskata, ka mums jāpalīdz citiem, bet vēl svarīgāk: jābūt drosmei paprasīt citiem palīdzību, kad tas ir nepieciešams.

Ikkatrs cilvēks pasaulē kaut kādā aspektā zina par mums vairāk. Un viņu zināšanas var mums palīdzēt, bet tikai tad, ja esam tam atvērti.

Viņš atceras starpgadījumu, kad 80. gados lietainā dienā atveda un pieteica vecu sievieti. Cilvēki, kas viņu tur nogādāja, atstāja viņu tur, neaizpildot aptaujas formu. Pēc pāris stundām ieradās policija, lai meklētu vecās sievietes radiniekus, kuri pēc viņu apgalvotā, bija bēguļojoši naksalīti. Šakla izlikās, ka neko nezin. Policija aizgāja. Kad nākamajā rītā atgriezās sievietes radinieki, Šukla jautāja viņu vadonim: “Kad pats varan nogalināt piecus astoņus cilvēkus, kāpēc tad vienkārši nenošāvāt savu vecomāti un pats viņu nekremējāt? Kāpēc liki man melot un kaunēties?” Mazdēls nokrita ceļos un lūdzās piedošanu, sakot, ka neviens no viņiem nav spējīgs palīdzēt viņu reliģiozajai vecmāmiņai sasniegt pestīšanu. Viņš to ciena, un tas ir iemesls, kāpēc viņš viņu atveda uz Mukti Bhavan.

Atrast skaistumu vienkāršajās lietās

Mukti Bhavan muzicē un dzied garīgās dziesmas trīs reizes dienā. “Daži cilvēki apstājas un apbrīno noti vai instrumenta skaņu tā, it kā nekad to nebūtu dzirdējuši, pat ja viņi ir. Viņi apstājas, lai to novērtētu, un atrod tajā skaistumu.”

“Bet tā nav ar visiem,” viņš piemetina: “cilvēki, kuri ir pārāk kritiski vai pārāk lepni, ir tie, kuri nespēj rast prieku mazajās lietās, jo viņu prāti ir aizņemti ar šķietami svarīgākām lietām.”

Pieņemšana ir atbrīvošanās

Vairums cilvēku izvairās no pieņemšanas, kam viņi iet cauri. Pastāvīgais noliegums viņos vairo ļoti bīstamas emocijas. Tikai līdz ko tu pieņem savu situāciju, pienāk brīdis, kad tu kļūsti brīvs, lai izlemtu, ko ar to iesākt. Bez pieņemšanas tu vienmēr atrodies pelēkā vietā.

Kad tu nenoliedz savas problēmas, tev ir spēks, lai meklētu risinājumu.

Vienaldzība pret patiesību, izvairīšanās un noliegšana, Šukla uzskata, ka ir iemesls stresam un nemieram; tie cilvēkā rada bailes. Tā vietā, pieņem situāciju, lai tu būtu brīvs domāt, ko un kā tu šajā sakarā vari darīt.
Pieņemšana tevi atbrīvos un padarīs spēcīgāku.

Pieņemot visus vienādi, tu padara dzīvi vienkāršāku

Šuklas noslēpums, kā saglabāt centību un apņēmību turpināt darbu, tiek pausts caur šo dzīves mācību. Viņš atzīst, ka dzīve būtu grūta, ja viņš izturētos pret cilvēkiem atšķirīgi, ja balstītos uz viņu kastu, ticību, krāsu un sociālo vai ekonomisko statusu.

Kategorizācija noved pie sarežģījumiem, un tas nevienam nenāk par labu. “Diena, kad tu pret visiem izturēsies vienādi, ir diena, kad tu elposi mierīgi un mazāk uztrauksies par to, kurš varētu justies aizskarts un kurš ne. Padari savu darbu vienkāršāku,” viņš saka.

Kad tu atrodi savu mērķi, dari kaut ko ar to

Apzināties savu sūtību ir lieliski, bet tikai tad, ja kaut ko ar to iesāc.

Daudzi cilvēki, pēc Šuklas teiktā, apzinās savu mērķi, bet neko nedara, lai to realizētu, padarītu to īstu. Vienkārši sēdēt ar to ir sliktāk nekā nezināt savu mērķi. Perspektīvs skatījums uz savu mērķi palīdzēs tev apsvērt, cik daudz laika un pūļu tev tam ir jāvelta, kamēr esi iesprūdis domās par to, ka tu nevari ļaut tam aiziet vai aizbēgt. Rīkojies, ja tam patiešām ir nozīme.

Ieradumi kļūst par vērtībām

Šukla iesaka kultivēt labos ieradumus, lai spētu ieviest labas vērtības. Un labu ieradumu veidošana notiek ar laiku, ar praktizēšanu. “Tas ir, kā būvēt muskuli – tev tam ir jāvelta laiks katru dienu.”

Ja konstanti nestrādāsi pretī tam, lai būtu godīgs, laipns, patiess vai līdzjūtīgs, nevari cerēt, ka iegūsi šo īpašību.

Izvēlies, ko tu vēlies iemācīties

Nebeidzamo un pieejamo zināšanu plašumā ir viegli apmaldīties un apmulst. “Galvenā mācība ir ar prātu izvēlēties, ko tu patiešām jūti, ka tās tev būtu vērtīgas zināšanas,” viņš saka. Cilvēki var uzstāt uz tematiem un filozofijām, jo tās viņus interesē un, kaut tev ir jāizprot un jāņem vērā viņu ieteikumi, gudrāk ir pašam rakties dziļāk un izprast, kas patīk tevis paša sirdij un prātam.

Ar smaidu Šukla saka: “Pēdējās savas dzīves dienās daudzi cilvēki nespēj parunāt, pastaigāt vai komunicēt ar citiem tikpat viegli, kā varēja senāk. Tāpēc viņi vēršas uz iekšu. Un sāk atcerēties lietas, kas viņu sirdīm reiz lika dziedāt, lietas, kuras viņiem rūpēja gana daudz, lai savas dzīves laikā uzzinātu par tām vairāk, kas padara viņu dienas tagad bagātākas.”

Tu nepārtrauc saikni ar cilvēkiem – tu pārtrauc saikni ar domām, kuras viņi rada

Reti kad tu vari patiesi attālināties no cilvēkiem, kurus reiz esi patiesi mīlējis vai kaut kādā veidā nodibinājis saikni. Tomēr jebkurās attiecībās laika gaitā, rodas zināmas ideoloģiju nesakritības, kas liek cilvēkiem pārtraukt komunicēt. Tas nekad nenozīmē, ka neesi vairs saistīts ar to cilvēku. Tas vienkārši nozīmē, ka neesi saistīts ar dominējošo domu, kuru šis cilvēks nes sevī, un, lai izvairītos no vēl vairāk konfliktiem, tu attālinies. Šķiršanās, Šukla apstiprina, ir ar domu un nekad ar pašu cilvēku. To izprotot, atbrīvosies no rūgtuma un atriebības.

Desmit procentus no nopelnītā vajadzētu atlikt malā Dharmai

Saistītie raksti

Dharmu Šukla nedefinē kā kaut ko reliģiozu vai garīgu. Tā vietā, viņš apgalvo, ka tas vairāk ir saistīts ar laba darīšanu citiem un jušanos atbildīgam par to. Saskaņā ar viņu vienkāršs aprēķins ir nolikt 10 procentus no saviem ienākumiem labiem darbiem.

Daudzi cilvēki ziedo vai dara labus darbus tuvāk savas dzīves beigām, jo nāve viņiem liekas smaga. Savās ciešanās viņi sāk just līdzi citu ciešanām. Viņš stāsta, ka tie, kuriem ir mīļoto kompānija, nezināmu svešinieku svētība un visaptveroša labā griba pret cilvēkiem, no dzīves aiziet mierīgi un bez nožēlas. Tas ir iespējams, kad tu nepieķeries pie itin visa, kas tev ir un daļu no tā atstāj arī citiem.

Avots: insireandachieve.com

LA.lv