Latvijā
Izglītība

“12. klasē ir tikai septiņi audzēkņi, bet tas nenozīmē, ka skola būtu slikta.” 0

Foto no arhīva

LA jautā pašvaldību vadītājiem: Kā tiek uzturētas vismazākās Latvijas vidusskolas?

Santa Ločmele, Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja:

“Šajā mācību gadā novadā ir Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskola (528 skolēni, no tiem 89 vidusskolēni) un Jumpravas vidusskola (165 skolēni, no tiem seši vidusskolēni), kas atrodas pārejas periodā uz pamatskolu un vidusskolas statusu saglabās vēl tikai šo mācību gadu. Divus pēdējos mācību gadus nevarējām nokomplektēt 10. klasi ar 18 skolēniem katrā, kā to nosaka Ministru kabineta noteikumi, tādēļ šogad skolā ir tikai 12. klase ar sešiem skolēniem. Pašvaldība ir nodrošinājusi viņiem iespēju pabeigt uzsākto vidējās izglītības programmu, un pēc tam skola turpinās attīstību kā pamatskola.”

Dagnis Straubergs, Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs:

“Tas, ka šobrīd Liepupes vidusskolas 12. klasē mācās tikai septiņi audzēkņi un nav ne 10. klases, ne 11. klases, nenozīmē, ka skola būtu slikta. Tieši pretēji – tā ir ļoti laba mācību iestāde, kurā bērnu loģiskās domāšanas trenēšanai vienmēr veltīta liela uzmanība. Skolēniem ir panākumi matemātikā un fizikā, viņi aizrāvušies ar robotu konstruēšanu un programmēšanu, gūst lieliskus rezultātus dambretes spēlē, darbojas ekoskolā. Jā, kādu laiku Liepupes pagastā dzimstība samazinājās, bet nu atkal gadā pasaulē nāk ap piecpadsmit mazuļiem. Šobrīd 9. klasē mācās 18 skolēni, tātad paveras iespēja atkal nokomplektēt 10. klasi. Novadā atgriežas jauni cilvēki, cerības neesam zaudējuši. Politiķiem, kas aizrāvušies ar lauku vidusskolu skaita samazināšanu, vajadzētu piebremzēt. Uz problēmām jāskatās dziļāk.”

Ēriks Lukmans, Tukuma novada domes priekšsēdētājs:

“Jā, ar septiņiem skolēniem 12. klasē arī Irlavas skola ir viena no mazākajām Latvijas vidusskolām pēc 10. – 12. klašu skolēnu skaita, taču šobrīd mūsu novadā ir arī divas citas vidusskolas – Zemgales un Tumes. Novada izglītības stratēģijā īpaša vieta ir Zemgales vidusskolai, kurā tiek īstenota valsts aizsardzības programma. Transportu nodrošinām, finansējums ir pietiekams.”

LA.lv