×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
26. oktobris, 2014
Drukāt

12.Saeimas pirmās sēdes sākumdaļu vadīs Āboltiņa (8)

Foto-LETAFoto-LETA

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa saka uzrunu.

12.Saeimas pirmā sēde notiks 4.novembrī un to līdz parlamenta jaunā sasaukuma priekšsēdētāja ievēlēšanai vadīs 11.Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V), aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.

Saskaņā ar Satversmi jaunievēlētā Saeima uz pirmo sēdi sanāks novembra pirmajā otrdienā. Sēdes sākumā jaunievēlēto parlamentu tradicionāli uzrunā Valsts prezidents.

Jaunievēlētā Saeima pirmajā sēdē no sava vidus ievēlēs balsu skaitītājus, kā arī pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju. Tās locekļi komisijas sēdē pārbaudīs vēlēšanu materiālus un sūdzības par vēlēšanām, ja tādas iesniegtas Centrālajā vēlēšanu komisijā. Komisijai būs jāsagatavo ziņojums Saeimai par deputātu pilnvaru apstiprināšanu.

Saeimas locekļa pilnvaras iegūst 12.Saeimā ievēlēta persona, ja tā Saeimas sēdē dod šādu svinīgo solījumu: “Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru (svinīgi solu) būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.” Katram jaunievēlētajam deputātam solījums jāapliecina ar savu parakstu.

Pēc svinīgā solījuma došanas Saeima balsos par lēmuma projektu, ar kuru tiek apstiprinātas 12.Saeimas deputātu pilnvaras.

Tāpat jaunievēlētā Saeima pirmajā sēdē ievēl Saeimas Prezidija locekļus – Saeimas priekšsēdētāju, divus viņa biedrus, sekretāru un viņa biedru. Saskaņā ar Saeimas Kārtības rulli par Saeimas Prezidija katram amatam izvirzītajiem kandidātiem balso vienlaikus, balsojumu izdarot atklāti ar vēlēšanu zīmēm.

Uz jaunievēlētās Saeimas pirmo sēdi tradicionāli tiek aicināti ārvalstu diplomātiskā korpusa pārstāvji. Līdz ar jaunā parlamenta sasaukuma sanākšanu izbeidzas iepriekšējās Saeimas pilnvaras.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Un tagad ir iespējams, ka viņa būs arī nākošās Saeimas spīkere. Tā ka aizveriet žaunas un sēdiet mierā.

  • Как я понял- мадама на работу поедет на лимузине с охраной-,а с работы- на трамвае?

 2. Tik klaju naidu var radīt vienīgi skaudība, arī sievišķība un politiķes spēks.

 3. Nesaprotu ka Saeimas sedi var vadit 12.Saeima neievelets kandidats. Saprotu, ja RUDAIS KARLSONS
  pagaidam vada Vienotibas partijas sapulces (arpus SaeimaS TEL-PAM ). lUDZU KADU MAN SO SITUACIJ
  PASKAAIDROT. Vai tiesam Aboltinai zudusas visas iespejamas kauns sajutas. Tikai tapec vien vairs
  nekad,nekad nebalsosu par Vienotibu. Negribu to CEKISTES gimi vairak redzet.

  • Ar galvu jādraudzējas Atbildēt

   Jaunās Saeimas deputāti savas pilnvaras iegūst tikai pēc zvēresta nodošanas. Līdz tam darbojas vecā Saeima, kuras priekšsēdētāja ir Āboltiņa. KURĀ likumā ir noteikts, ka Saeimā ievēlētas partijas domes, valdes vai frakcijas sapulces nedrīkst rīkot Saeimas telpās? Un par ko Āboltiņai vajadzētu kaunēties – vai par to, ka vēlēšanu biļetenos viņai vairāk plusiņu nekā svītrojumu?

  • Un nevajag tev to saprast, vāri zupu, elpo svaigu gaisu. Gan jau tiks galā!

 4. Uz kāda pamata? ar kādām pilnvarām? Un pašai par sevi nav riebums?

  • Līdz jaunās Saeimas pilnvaru apstiprināšanai Āboltiņa vēl aizvien ir Saeimas priekšsēdētāja – kurš tad vēl lai vada Saeimas sēdi? Kāds tur sakars ar riebumu, ja vēlēšanu biļetenos plusiņu Āboltiņai bija vairāk nekā svītrojumu – paskaties CVK mājas lapā!

Draugiem Facebook Twitter Google+