×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
4. novembris, 2014
Drukāt

12.Saeimas priekšsēdētājas amatā ievēl Ināru Mūrnieci (2)

Foto: Saeimas Preses dienestsFoto: Saeimas Preses dienests

12.Saeimas priekšsēdētājas amatā deputāti otrdien ievēlēja Ināru Mūrnieci (NA), aģentūra BNS uzzināja parlamentā.

Par Mūrnieces ievēlēšanu balsoja 68, bet pret bija 30 deputāti.

Viena vēlēšanu zīme atzīta par nederīgu.

Mūrniece pēc balsojuma izteica pateicību par viņai doto uzticību, ko viņa centīsies attaisnot. Vienlaikus 12. Saeimas spīkere parlamenta deputātiem novēlēja: “Lai mums visiem laba sadarbība.”

Mūrniece 11.Saeimas sasaukuma laikā pildīja Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītājas pienākumus. Iepriekš parlamenta spīkera amatu ieņēma Solvita Āboltiņa (V).

Jau vēstīts, ka koalīcijas partijas vienojušās par amatu sadali, Saeimas priekšsēdētājas pienākumus uzticot partijai Nacionālā apvienība (NA), kura šim amatam izvirzīja Mūrnieci.

Mūrniece iepriekš apstiprināja gatavību uzņemties Saeimas priekšsēdētāja pienākumus. Viņa uzsvēra arī vairākas prioritātes, kuras viņa būtu gatava īstenot, ieņemot spīkera amatu.

“Trīs gadu laikā Saeimā esmu secinājusi, ka ir jādomā par to, lai Saeimā ātrāk un kvalitatīvāk ritētu likumprojektu pieņemšana. Piemēram, Lietuvas Seimā ir atsevišķa struktūrvienība jeb nodaļa, kas nodarbojas ar padziļinātu izpēti un analītisko darbu. Seima deputāti var pieprasīt šai nodaļai padziļinātu izpēti par tehniskiem jautājumiem, kas skar sarežģītu likumprojektu izstrādi,” sacīja NA frakcijas vadītāja, piebilstot: “Uzskatu, ka šādas nodaļas izveide paaugstinātu likumprojektu kvalitāti. Šobrīd par šādas nodaļas izveidi Saeimā jau notiek diskusijas.”

Otra prioritāte Saeimas priekšsēdētājas amatā Mūrniecei būtu Eiropas Savienības (ES) prezidentūras veiksmīga aizvadīšana. “ES prezidentūra mums vienkārši ir jāaizvada godam,” viņa sacīja.

Trešā Mūrnieces prioritāte būtu nepieciešamība paaugstināt sabiedrības uzticēšanos Saeimai.

Saeimas Preses dienestā informē, ka pirms kļūšanas par 11.Saeimas deputāti Mūrniece 16 gadus strādāja žurnālistikā laikrakstā “Latvijas Avīze”, veidojot materiālus par iekšpolitikas un ārpolitikas aktualitātēm.

Mūrniecei ir tulkotāja kvalifikācija, kas iegūta Latvijas Universitātē, un profesionālais bakalaura grāds tulkošanā, kas iegūts Ekonomikas un kultūras augstskolā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tādu kā kapu kroni pasniedza, vai?

  2. Nu, šitai ar steigu pie stilistes, lai sasniegtu iepriekšējās priekšsēdes eleganci!

Draugiem Facebook Twitter Google+