×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
1. oktobris, 2014
Drukāt

12. Saeimas vēlēšanas: pirmajā dienā balsi glabāšanā nodevuši 6730 vēlētāji

Pirmajā dienā balsi glabāšanā nodevuši 6730 vēlētāji, informēja Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK).

No trešdienas 61 Latvijas vēlēšanu iecirknī var nodot balsi glabāšanā, šo iespēju aicināti izmantot tie vēlētāji, kas dosies uz ārvalstīm vai 12.Saeimas vēlēšanu dienā nevarēs ierasties iecirknī darba dēļ.

Visvairāk vēlētāju balsi glabāšanā nodevuši Rīgā – 3904. Vidzemē balsi glabāšanā trešdien nodevuši 1275, Zemgalē – 600, Kurzemē – 573, Latgalē – 374.

No visiem iecirkņiem, kuros to varēja izdarīt, visvairāk balss glabāšanā nodota Rīgas valsts 1.ģimnāzijā izvietotajā iecirknī – 428. Jau ziņots, ka pēcpusdienā pie šā iecirkņa bija izveidojusies pat aptuveni 100 cilvēku gara rinda. Savukārt vismazāk vēlētāju bija ieradušies Daugavpils novada Naujenes sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības centrā izvietotajā iecirknī. Tur savu balsi glabāšanā trešdien nodevuši divi vēlētāji.

Jau vēstīts, ka saņemtās vēlēšanu aploksnes ievietos īpašās reģistrācijas aploksnēs, uz kurām būs norādīts vēlētāja vārds, uzvārds un kārtas numurs balsotāju sarakstā. Glabāšanā nodotās balsis tiks uzkrātas atsevišķā vēlēšanu kastē. Ja vēlētājs būs pārdomājis savu izvēli, viņš to varēs mainīt. Šādā gadījumā iecirkņa komisija balsotāju sarakstā svītros ierakstu par balss nodošanu glabāšanā, vēlētāju reģistrēs vēlēšanu dienas balsotāju sarakstā un atkārtoti izsniegs vēlēšanu materiālus. Savukārt, skaitot balsis, glabāšanā nodotais balsojums netiks līdzskaitīts un tiks dzēsts.

Balsis glabāšanā varēs nodot arī ceturtdien no plkst.9 līdz 12 un piektdien no plkst.10 līdz 16. Vēlēšanu iecirkņi, kuros iespējams nodot balsis glabāšanā, izveidoti 39 pašvaldībās, kurās ir vismaz 7500 vēlētāju. Vēlēšanu iecirkņu saraksts, kur iespējams nodot balsi glabāšanā, pieejams CVK mājaslapā vai pa tālruni 67049999.

12.Saeimas vēlēšanas notiks sestdien, 4.oktobrī, un tajās iespējams balsot jebkurā tuvākajā iecirknī Latvijā vai ārvalstīs no plkst.7 līdz 20 pēc vietējā laika.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+