×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
14. augusts, 2012
Drukāt

12 soļi bezdarbniekiem ar atkarību

Foto - LETAFoto - LETA

Šoruden ilgstošajiem bezdarbniekiem ar atkarības problēmām būs iespēja iesaistīties Minesotas 12 soļu programmā, kas ļaus ārstēt alkohola, narkotisko un psihotropo vielu atkarību un palīdzēs iekļauties darba tirgū.

 

Labklājības ministrijas izstrādātie grozījumi “Noteikumos par aktīvo nodarbinātības pasākumu un preventīvo bezdarba samazināšanas pasākumu organizēšanas un finansēšanas kārtību un pasākumu īstenotāju izvēles principiem” paredz, ka šajā atbalsta pasākumā iesaistīs bezdarbniekus no 18 gadu vecuma, ja tie ir bijuši bez darba vismaz vienu gadu.

Minesotas programmu īsteno gan ambulatori (dienas stacionārā), gan stacionāri (diennakts stacionārā). Ārstniecības kurss ilgst 28 dienas, dodot iespēju tikt vaļā no alkohola, narkotisko un psihotropo vielu atkarības. Līdz šim Nodarbinātības valsts aģentūras pakalpojumu klāstā nav bijis speciālu atbalsta pasākumu cilvēkiem ar atkarības problēmām, tomēr speciālisti uzskata, ka atkarība bieži vien ir viens no būtiskākajiem šķēršļiem, kādēļ bezdarbnieki nevar atrast darbu.

Lai iesaistītos Minesotas programmā, pacientiem, ja tie ārstējas ambulatori (dienas stacionārā) ir jāsedz līdzmaksājums, proti, izmitināšanas izmaksas (9,40 lati) un pacienta iemaksa (5 lati). Nacionālais veselības dienests sedz izmitināšanas izmaksas, tikai ārstējoties stacionāri. Iesaistoties jaunajā aktīvās nodarbinātības pasākumā, bezdarbnieki būs atbrīvoti no līdzmaksājuma veikšanas.

Pasākums turpināsies līdz 2014. gadam un tajā plānots iesaistīt ap 800 bezdarbnieku ar atkarības problēmām. Finansējuma lielāko daļu segs no Eiropas Sociālā fonda līdzekļiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+