×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
9. jūnijs, 2015
Drukāt

12 suņu uzvedības problēmas un to risinājumi (2)

1. Rakšana

1no12
Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock


Uzskata, ka pieaudzis suns intelektuālās attīstības ziņā ir pielīdzināms divus gadus vecam bērnam, jo spēj apgūt un saprast aptuveni 165 vārdus, ieskaitot arī dažādus signālus un žestus. Taču, šķiet, divgadniekiem mūsu četrkājainie draugi līdzinās arī vienā citā ziņā – blēņu darīšanā! Sagrauztas čības, izrakņātas puķu dobes, neklausīšana, kad saimnieks sauc… Portāls “WebMD.com” apkopojis 12 izplatītākās suņu uzvedības problēmas un to risinājumus.

Ja suns izrakņā koptu piemājas zālienu vai puķu dobi, tas, protams, nav patīkami. Bet tā nu tas ir – suņiem patīk rakt bedres! Ja vēlaties, lai viņš to nedara, būs mīlulis jāmāca. Jums jānoķer suns “nozieguma vietā”, lai pārtrauktu rakšanu. Sakiet “Nē!” un parādiet viņam kādu mantiņu, novēršot uzmanību no rakumiem. Bārt ķepaini pēc tam, kad viņš jau ir izracis bedri, nav jēgas – rezultāts būs tikai tad, ja konsekventi pārtrauksiet rakšanu ikreiz, kad viņš to dara, nevis pēc tam.

Ierīkojiet mīlulim smilšu kasti, kur viņš var rakāties pēc sirds patikas. Ierociet smiltīs vienu vai vairākas viņa rotaļlietas – redzēsiet, ar kādu prieku viņš tās raks ārā!

 1. Rakšana
 2. Graušana
 3. Diedelēšana
 4. Pavadas vilkšana
 5. Atšķirtības trauksme
 6. Uzmanības pieprasīšana smilkstot
 7. Riešana pie durvīm
 8. Lēkšana virsū
 9. Košana
 10. Nenākšana, kad sauc
 11. Agresija
 12. Nepārtraukta riešana

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. ..kaimiņš nošāva pusgadīgu kucēnu, tādēl, ka raka bedres…kā lai cīnās ar tādiem riebekļiem(kaimiņiem..)

 2. ko iesākt ar suni,kas bailīgs,nesargā maju,tikai bezjēdzīgi gaudo arī naktī…?

Draugiem Facebook Twitter Google+