×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
29. septembris, 2014
Drukāt

12. vieta Nāciju krosā, otrais labākais sasniegums vēsturē

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Nāciju motokrosā, kas ir šī sporta veida sezonas galvenā sacīkste un pirmo reizi notika Ķegumā, Latvijas komanda izcīnīja 12. vietu, par uzvarētājiem kļuva Francija.

Pēc sestdienas kvalifikācijas sacensībām noskaņojums Latvijas izlases nometnē bija piesardzīgi optimistisks. Labā ziņa, ka veselības dēļ nevienam nebija jāpaliek malā, lai gan Pauls Jonass sestdiena bija guvis nelielu smadzeņu satricinājumu un sasisitis sprandu, bet Roberts Justs izmežģījis potīti. Lai gan Nāciju krosā vīri komandas interesēs ir gatavi braukt arī ar teju vai ieģipsētu kāju. Kā amerikānis Džeremī Martins, kā pirmajā braucienā ļoti sāpīgu kritienu piedzīvojušais pasaules čempions itālis Antonio Kairoli. Arī mūsējie. Ja nebūtu šo likstu, ja nebūtu Karro kritiena, varbūt būtu izdevies iebraukt labāko desmitniekā. Taču ikviens no braucējiem un komandas vadības atzina – ja 12. vietu piedāvātu pirms nedēļas, tad šādām rezultātam piekristu bez garas domāšanas. Tas ir Latvijas motokrosa komandas otrais labākais sasniegums vēsturē.

Latvijas komandai pirmais brauciens sākās itin cerīgi – Matīss Karro pēc starta bija otrā desmita sākumā, Jonass – apmēram desmit vietas zemāk. Diemžēl jau brauciena sākumā, ap septīto minūti, Karro pēc trases lielākā tramplīna izbrauktajās risās nesavaldīja motociklu un krita. Pašam nekas, bet pazaudētas sekundes un vietas. Līdz finišam izdevās pakāpties līdz 21. vietai, pāris pozīcijas zemāk Jonass.

“Tas nav īstais Pauls,” Latvijas komandas vadītājs Jānis Kempelis pēc pirmā brauciens norādīja, ka savainojums liek par sevi manīt. Pēc nepilnas stundas Paulam atkal bija jābūt uz starta. Bet tādēļ Jonass ir pērnais pasaules junioru čempions un nākamais “KTM Red Bull” komandas braucējs, ka nobrauca savā līmeni! Pēc starta 15. vietā, finišā 18. vietā, bet vērtējot atsevišķi tikai MX2 klases braucējus – septītais lielākais punktu pienesums. Roberts Justs cīnījās par katru pozīciju, kas svaigiem spēkiem bija izcīnīta starta taisnē, finišā 28. vietā. Kopvērtējumā Latvijas komanda atkāpās par divām pozīcijām uz 13. vietu.

Pēdējo braucienu Matīss Karro sāka desmitniekā, pabeidza 13. vietā; Roberts Justs finišēja 22. vietā. Piecu labāko braucienu summā Latvijai sanāca 12. vieta – otrs labākais visu laiku rezultāts pēc debija reizē 1992. gadā no Austrālijas atvestās 11. vietas.

Par Nāciju krosa uzvarētājiem otro reizi vēsturē kļuva Francijas komanda, sudrabs pērnajiem čempioniem Beļģijai, bronzu pēdējos divos apļos izrāva ASV komanda.

 

NĀCIJU MOTOKROSS ĶEGUMĀ

1. brauciens (MXGP+MX2). 1. Gautjē Pulins (Francija), 2. Raiens Dangejs (ASV), 3. Maksimilians Nagls (Vācija), 21. Matīss Karro, 23. Pauls Jonass.

2. brauciens (Open+MX2). 1. Kevins Strijboss (Beļģija), 2. Stīvens Frosārs (Francija), 3. Dīns Vilsons (Lielbritānija), 18. Pauls Jonass, 27. Roberts Justs.

3. brauciens (MXGP+Open). 1. Gautjē Pulins (Francija), 2. Žeremī van Horebēks (Beļģija), 3. Elī Tomaks (ASV), 13. Matīss Karro, 22. Roberts Justs.

Kopvērtējums. 1. Francija 17, 2. Beļģija 27, 3. ASV 33, … 12. Latvija 97.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+