×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
29. septembris, 2016
Drukāt

1200 skolotājiem kavējas algas izmaksa (12)

Foto - LETAFoto - LETA

Lai gan valdība ārkārtas sēdē ceturtdien apstiprinājusi valsts budžeta dotāciju, lai pedagogiem varētu izmaksāt algas, lēmums pieņemts novēloti – 1200 skolotājiem jau kavējas algas izmaksa, ceturtdien vēstīja raidījums LNT “Ziņas”.

Runa ir par tām skolām, kas atrodas Kultūras ministrijas pārziņā. Tajās alga tiek izmaksāta mēneša beigās, tātad skolotājiem alga jāsaņem jau ceturtdien vai piektdien.

Kā skaidro kultūras ministre Dace Melbārde (NA), algas tiks izmaksātas ar nedēļas kavēšanos. “Šis aprēķins un pārrēķins tiks veikts nedēļas laikā,” raidījumam skaidroja Melbārde. Viņa gan piekrita, ka tā nav laba prakse. Kavēšanās saistīta ar to, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) valdībā tikai tagad iesniegusi aprēķinus par jaunā finansējuma sadalīšanu saskaņā ar atalgojuma reformu.

Ministriju par kavēšanos ar finansējuma sadalīšanu kritizē arī pašvaldības. Piemēram, Ikšķiles novada skolotājiem algas diena ir pēc nedēļas, un lai nekavētos to izmaksāšana, pašvaldība algas sākusi rēķināt, ņemot vērā provizoriskos datus par atvēlēto finansējumu. Lai ar to tiktu galā, domes darbinieki ir spiesti strādāt pat naktī.

“Šobrīd situācija ir tiešām dramatiska. Es uzskatu, ka tā nav normāla situācija. Tāda situācija nav pieļaujama kā normāla prakse, ka veselu mēnesi pedagogi strādā, pirmkārt, nezinot, par kādu atalgojumu un, otrkārt, arī pašvaldības darbinieki. Kā mēs šobrīd redzam, mūsu grāmatveži strādā pa naktīm. Arī šorīt man viena kolēģe teica, ka viņa darbu ir beigusi četros no rīta. Šajā situācijā tiešām strādājam “turbo” režīmā,” stāstīja Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietniece Dace Kļaviņa.

Pārmetumus par darbu IZM ceturtdien nācās uzklausīt arī no premjerministra. Tikmēr izglītības ministra Kārļa Šadurska (“Vienotība”) skaidrojums ir izpalicis, jo viņš ir atvaļinājumā, norādīja LNT “Ziņas”.

KM vakarpusē informē, ka patlaban ir nosūtījusi katrai skolai precizēto finansējuma apmēru, kā arī lūgusi to pārbaudīt. Plānots, ka šis papildus finansējums atalgojumam skolām būs pieejams vēlākais nākamās nedēļas vidū, lai jau līdz nedēļas beigām kultūrizglītības vidusskolas varētu pārskaitīt atalgojumu saviem pedagogiem.

Finansējuma papildu piešķīrums attieksies uz 14 vidusskolām, tostarp divām pašvaldību vidusskolām: Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola “Saules skola” un Valmieras Mākslas vidusskola; un 12 valsts kultūrizglītības vidusskolām: Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskola, Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskola, Emīla Dārziņa mūzikas vidusskola, Nacionālā Mākslu vidusskola, Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskola, Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskola, Jelgavas mūzikas vidusskola, Liepājas mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola, Rēzeknes mākslas un dizaina vidusskola, Profesionālās izglītības kompetences centrs “Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola”, Rīgas horeogrāfijas vidusskola, Profesionālās izglītības kompetences centrs “Ventspils Mūzikas vidusskola”.

Kopējais finansējums Kultūras ministrijas kultūrizglītības pedagogu atlīdzībai šā gada pēdējiem mēnešiem ir piešķirts 1 213 903 eiro apmērā.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Apbrīnojama bezatbildība no valdības puses!

 2. Ko te žurnālisti var cepties ap tām skolotāju algām. Nav taču tā zemāk atalgotā profesija. Valstī ir daudz citu aktuālu problēmu, bet par tām neviens neuztraucas. Maļ un maļ vienu un to pašu, bērnus viņi nemaz tik labi nemāca.

  • Teiksim tā: skolotājs ir cilvēks ar augstāko izglītību. Viņa darbs ir saistīts ar lielo stresu jo pamēģini ieviest kārtību un disciplīnu klasē un turēties pie tā katru dienu. Pedagoga darbs ir ļoti atbildīgs, jo, ja kaut kas notiek bērnam skolā, atbildīgs ir skolotājs. Līdz ar to pedagoga darbs tiek kontrolēts no visām pusēm un uz viņu spiež no visām pusēm: Administrācija, ierēdņi, vecāķi, un vēl bērni neklausās, jo uzskata šo profesiju par neprestīžo un skolotāju par lūzeri. Tādejādi, patreizeja vidēja pedagoga alga nav adekvāta, jo pedogogs saņēm tik pat daudz, cik cilvēks bez izglītības (piemēram, kurjers). Tāpēc valstī var sākties krīze, kad jauno skolotāju paaudze vispār neveidosies. Tas nozīme, ka uz skolu aizies strādāt tādi dunduki, ka es, kuri uzskata šo darbu par pagaidu variantu, lai varētu izdzīvot studiju laikā

 3. valdība rullē!

 4. kuru uztrauc, jakavējas kādā uzņēmumā alga? nevienu… te katastrofa…vai tad kavēsies par nedēļu…ne tak…ko kliedz

 5. ādurskis un Vienotība rullē. ……………………………………………….

 6. Lieliski! Kā tiks aprēķināti soda procenti par katru kavēto dienu? Vai tāpat kā to dara pakalpojumu sniedzēji, kad laikā nav notikuši norēķini?

 7. Grāmatveži ar ko algas skaita, ar skaitekļiem. Varbūt EKSELI derētu pamēģināt, tad naktīs varētu gulēt. Vai neviens nav apmācīts, kā to programmu lietot.

 8. Pofig,ka kavējas. Šodien 8.klases skolnieks nezināja nosaukt teikuma locekļus. Par ko alga?

  • Ja prātā tikai spēlītes un ēšana,tad kādi tur vēl teikuma locekļi.

   • Toties citus locekļus māk gan nosaukt, gan uz skolas sienas uzzīmēt bez mācīšanas !

    • Pierobežniece Anna Atbildēt

     Secinājums – tātad radošāk jāpieiet mācību procesam, jāizmanto inocatīvas metodes, lai skolēnam būtu bezgalīga intrese par visiem locekļiem – gan tiem, kas uz sētas no trim burtiem sastāvošs un 2 kļudām rakstībā, gan ģimenes locekļiem, gan teikuma locekļiem, gan partiju locekļi, gan valdības locekļi… radošumu, saprotiet…

Draugiem Facebook Twitter Google+