Mobilā versija
Brīdinājums +0.4°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
20. februāris, 2014
Drukāt

1214. gada 20. februārī

20feb_Inocents_2

Pirms 800 gadiem, 1214. gada 20. februārī, Romas pāvests Inocents III atbrīvoja Rīgas bīskapiju no Brēmenes arhibīskapa pārraudzības.

Līdz ar to bīskaps Alberts, kurš gan arī pats bija no Brēmenes, nonāca tiešā Romas pāvesta pakļautībā, bet reāli tas nozīmēja brīvākas rokas Latvijas sentautu kristīšanā un teritorijas kolonizēšanā. Inocents III gan neapmierināja Alberta vēlmi tikt paaugstinātam par arhibīskapu, kas nozīmētu tiesības iecelt bīskapus citās Livonijas bīskapijās. Tomēr Alberts turpināja ceļu uz savas varas autonomijas nostiprināšanu. 1225. gada 1. decembrī Vācijas karalis Heinrihs VII piešķīra viņam principātu pār līvu un letu zemēm, kā arī tiesības kalt naudu un dibināt pilsētas pilsoņu komūnu Rīgā. Tādējādi Alberts faktiski kļuva par iekarotās zemes valdnieku, – ar tiesībām izlēņot tās daļas vasaļiem.

Pievienot komentāru

Slokas karjerā pazūd divi profesionāli nirēji (3)Jau otro dienu pie Slokas karjera vērojama liela operatīvo dienestu rosība. Pierīgas iecienītākajā nirēju treniņu vietā bez pēdām pazuduši divi profesionāli nirēji,
Draugiem Facebook Twitter Google+