Mobilā versija
-2.9°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
1. decembris, 2015
Drukāt

1225. gada 1. decembrī

1dec_Alberts_2

Pirms 790 gadiem, 1225. gada 1. decembrī, Vācijas ķeizars Indriķis V piešķīra Livonijas bīskapam Albertam viņa lūgtās tiesības uz lībiešu zemēm un citām mūsdienu Latvijas un Igaunijas teritorijas daļām.

Baltijas kolonizācija ieguva juridisku pamatu. Bīskaps Alberts drīkstēja būt šīs zemes valdnieks, kalt naudu un dibināt pilsētas. Formāli viņš skaitījās Vācijas ķeizara vasalis, taču tā izrādījās tīrā formalitāte. Neviens Rīgas arhibīskaps nekad neapmeklēja nevienu ķeizara vasaļu sanāksmi. Alberts bija iecerējis, ka tieši Rīgas arhibīskaps būs visu Livonijas zemju kungs un viņam pakļausies arī krustneši – ordeņbrāļi. Dzīvē gan izrādījās, ka ordenis nebūt negrasās atzīt arhibīskapa virsvadību. Turpmākie pāris gadsimti pagāja niknās diplomātiskās un pat militārās cīņās starp arhibīskapiem un ordeni par to, kurš būs noteicējs Livonijā un kungs Rīgā.

Pievienot komentāru

Bēgļu aizmukšana nostādījusi Latviju ne īpaši glaimojošā situācijā (20)Bēgļu aizbraukšana no Latvijas ir nostādījusi mūsu valsti ne īpaši glaimojošā situācijā, turklāt tā ir arī indikācija, ka solidaritāte patvēruma meklētāju uzņemšanā
"Jā, jā, jā, kļūdījāmies!" Auto žurnālists Pauls Timrots par "Zebras" traci (2)“Jā, jā, jā, kļūdījāmies! Esam gatavi saņemt līgumā noteikto sodu par pērnā gada sižetiem, kas tapa sadarbībā ar Rīgas domes Satiksmes departamentu.
Draugiem Facebook Twitter Google+