Kultūra
Teātris un kino

Foto: Latvija atvadās no Andreja Žagara2

Foto: Karīna Miezāja

Pirmdien, 4. martā, brīdī, kad pie Latvijas Nacionālās operas atvadīties no tās bijušā direktore Andreja Žagara pulcējās visplašāko kultūras un mākslas jomu pārstāvji, esošie un bijušie kultūras ministri, raudāja arī daba. Savukārt sapulcējušies līdz ar labām domām sūtīja Andrejam Žagaram arī pēdējos aplausus.

Andrejs Žagars bija Latvijas Nacionālās operas direktors no 1996. līdz 2013. gadam, iestudējis šeit operas “Klīstošais holandietis”, “Dēmons”, “Pīķa dāma”, “Karmena”, “Traviata”, “Mcenskas apriņķa lēdija Makbeta”, “Verters”, “Dons Žuans”, “Jevgeņijs Oņegins”, “Lucia di Lammermoor” un “Trubadūrs”.

Andrejs Žagars iestudējis operas arī Dalhallas operas festivālā, Maskavas Jaunajā operā, Erfurtes teātrī, Esenes Alto teātrī, Budapeštas operā, Sanktpēterburgas Mihaila teātrī, Boloņas operā, Horvātijas Nacionālajā teātrī Zagrebā, Klāgenfurtes pilsētas teātrī, Igaunijas Nacionālajā operā, Permas operas un baleta teātrī, Lietuvas Nacionālajā operā, Slovākijas Nacionālajā teātrī, Ņemiroviča-Dančenko Maskavas muzikālajā teātrī un citviet.

Ir noslēdzies harizmātisks, aizrautīgs, talantīgs, dzīvesspara pilns mūžs.

LA.lv