×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
4. augusts, 2012
Drukāt

127 pedagogi apmācīti darbam ar romu bērniem un viņu ģimenēm

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Izglītības iniciatīvu centrs (IIC) projekta “Atbalsta sistēmas veidošana darbam ar romu bērniem” gaitā apmācījis 127 pedagogus darbam ar romu bērniem un viņu ģimenēm, aģentūru LETA informēja IIC projektu vadītāja Kristīne Liepiņa.

Projekta “Atbalsta sistēmas veidošana darbam ar romu bērniem” mērķis bija sniegt metodisku atbalstu pedagogiem darbā ar romu bērniem un veicināt skolotāju palīgu – čigānu – darbību izglītības sistēmā.

Projekta aktivitātes bija virzītas uz atbalsta sistēmas izveidi pedagogiem, lai veicinātu iekļaujošas izglītības pieejamību romu bērniem. Tā rezultātā darbam ar romu ģimenēm un viņu bērniem sagatavoti 127 pirmsskolas un skolu pedagogi un viņu palīgi no Rīgas, Dobeles, Kuldīgas un Daugavpils.

Tāpat projekta gaitā izstrādāti divi pedagogu tālākizglītības semināri romu bērnu iekļaušanai, bet divās Latvijas skolās – Vilpulkas sākumskolā un Lādezera pamatskolā visa 2011./2012.mācību gada garumā tika nodrošināts skolotāju palīgu – čigānu – darbs klasē.

IIC speciālisti izstrādājuši arī e-rokasgrāmata skolotāju palīgiem – čigāniem -, kā arī sniegtas profesionālas konsultācijas un informēta sabiedrība par projekta problemātiku.

Projekts “Atbalsta sistēmas veidošana darbam ar romu bērniem” ilga vienu gadu un noslēdzās trešdien, 1.augustā. Tas finansiāli atbalstīts par “Sorosa fonda – Latvija” Integrācijas programmas līdzekļiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+