Latvijā
Kriminālziņas

13. janvāra grautiņu krimināllietā attaisnots vēl viens apsūdzētais 16

Februāra beigās spēkā stājies vēl viens 13.janvāra grautiņu krimināllietas spriedums, ar kuru viens no apsūdzētājiem ticis attaisnots.

Kā aģentūru LETA informēja Rīgas apgabaltiesas preses sekretārs Raimonds Ločmelis, līdz ar Augstākās tiesas 20.februāra lēmumu stājās spēkā apgabaltiesas 2016.gada 20.maija spriedums, ar kuru tika attaisnots apsūdzētais Vilnis Rozenbergs.

Ar šo spriedumu tika nolemts atcelt pirmās instances spriedumu daļā par Mārim Gropem un Edgaram Vendlandam piespriesto sodu. Kā galīgo sodu tiesa Gropem pēc noziedzīgo nodarījumu kopības noteica brīvības atņemšanu uz diviem gadiem. Arī Vendlandam pēc noziedzīgo nodarījumu kopības tiesa noteica brīvības atņemšanu uz diviem gadiem. Pārējā daļā pirmās instances spriedums tika atstāts negrozīts.

Vendlandam piespriesto sodu tiesa noteica uzskatīt pat izciestu. No Vendlanda tika nolemts valsts labā piedzīt vairāk nekā 500 eiro par zvērinātas advokātes darbu.

LETA jau ziņoja, ka 2009.gada 13.janvārī aptuveni 10 000 cilvēku pulcējās uz protesta akciju Doma laukumā, lai nevardarbīgā veidā pieprasītu Saeimas atlaišanu.

Pēc protesta akcijas Vecrīgā sākās grautiņi – tika izsisti logi vairākām ēkām, tostarp stipri cieta Saeimas nams, tika aplaupīts veikals, kurā tirgoja AS “Latvijas balzams” produkciju, kā arī cieta muzikālais restorāns “Fīlings”. Grautiņos piedalījās vairāki simti jauniešu, no kuriem daudzi bija alkohola reibumā. Šie cilvēki vairākas stundas demolēja Vecrīgu.

Grautiņu laikā tika aizturētas 126 personas, un sadursmēs pie Saeimas ēkas mediķi palīdzību sniedza vairāk nekā 30 cilvēkiem, savukārt slimnīcās ar dažādām traumām tika ievietoti 28 cietušie, bet četri cilvēki no hospitalizācijas atteicās. Tāpat mediķi sniedza palīdzību aizturētajiem sadursmju dalībniekiem, kuri jau bija nogādāti policijas iecirkņos. Nekārtībās cieta arī paši policisti.

Saistītie raksti
LA.lv