×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
2. septembris, 2014
Drukāt

Egils Līcītis: Būtu Sudrabas tantei riteņi… (26)

Foto-LETAFoto-LETA

Bērni par viņu teica – mūsu brīnumsvecīte! Studenti, jaunieši ieskatīja par laipnu večiņu. Reliģiozas sievietes domāja – tā ir mūsu dievišķā gaisma, bet uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš pavēstīja, ka bijusī valsts kontroliere nāks, lai paceltu valsti no gruvešiem. Jo sevišķi bija domāts, ka šo vēlēšanu nagla, kura visos cilvēkos modinājusi to labāko, kā seksa simbols it īpaši zandales valkājošiem pusmūža vīriešiem noraus jumtu ar savu dabas doto pievilkšanas spēku un arvien uzfrišināto frizūru, un apbrīnotāji, pielūdzēji kā sadeguši rausies pie urnām.

Bet tad iestājās nakts. – Vecais, mosties, – Inguna raustīja rotaļu biedru un blakusgulētāju, lai viņai vienai nav bail. Tas kūtri atvēra acis – vēl tak mella tumsiņa, un jau vedīsi mani staidzināt? Troksnis, klaudz durvis, man tūlīt sāksies migrēna! – sauca Inguna, un Gunārs nosprieda, ka čāčiņa atkal taisās uz ģībšanu. Būs jāčamdās naktsskapītī pēc elpināmā aparāta, ožamspirta tamponiem un valmiermuiženieka. Varbūt ierīvēt deniņus?

– Cipule, Ripule un Čipule ir prom, – Inguna lauzīja rokas. – Celies, velc čības, man likās, ka iečīkstējās eņģes, klaudzēja durvis! Vai vēl kāds neaizgāja no partijas – kungs Jēzu, kā pacelšu valsti no gruvešiem, kā viņas varēja aizšmaukt “No sirds Latvijai”!

– Va vellos, riktīgs krimiķis! – noklausījies Gulbenes pojenes izsūdzēto postu, draugs dalījās pārdzīvojumos, – tev politikā būs vairāk piedzīvojumu nekā Pifam!

– Iedomājies, Gunār, – elsoja Inguna, – viņas prašņā un prašņā. Kāpēc mūsu karogā ir miroņgalva, un vai mans pirmais puisis bija komūnists no Nikaragvas? Grib zināt, kas partijai ziedojis tik daudz tūkstošus un vai es nebūšu Krievijai dienestmeita! Jautātājas meitenes! Kas ticēs tagadiņ, ka esmu godīguma paraugs, nevis ne visai tīru darījumu sieviete.

– Kāda piķa pēc izvilki sarakstam 13. numuru, – Gunārs slēdza apskāvienos elsojošo “No sirds Latvijai” prīmu, prātodams: ak vai, pūliņi pārvērsti pelnos, viņš var pārvērsties kaut par Čarliju Čaplinu, ļaudis smīnēs vien par sudrabaini ieeļļotiem deputāta kandidāta mutē kūstošiem solījumiem.

– Kad nākamreiz filmēšos, apsegšu matus ar melnu mežģīņu plīvuru, – gudrā pūce jau zināja risinājumu, – evrībodī balsos par skumīgo dievieti, liktenīgo sievieti melnā!

Bet vecais tiesnesis pūta vien. Viņš varētu kaut apenēs filmēties, bet nav pierādījumu, ka “No sirds Latvijai” ir logs uz labāku, gaišāku pasauli, kas mainīs visu Latvijas cilvēku dzīvi, nevis privātās iedzīvošanās resurss. Nu Inguna sasita plaukstas, un vārs smaids atblāzmoja izmocītajā vaigā – Gunār, tu taču esi nodzinis ūsas! Te stāsts par čalotājiem naktī beidzas. Kaut varēja beigties savādāk – ka Gunārs sasita rociņas: Inguna, tev taču nokritušas ūsas!

Mēs zinām, ko 4. oktobrī darīs cilvēki, kuriem nav pa ceļam ar tiem, kas grib braukt ar Sudrabas kundzi vienā virzienā.

Pievienot komentāru

Komentāri (26)

 1. varbūt tā Inguna ir karsta sieviete,ka tā cepas visādi oligarhi,kas viņā pievelk?Varbūt acis,tās acis aizmirst nespēju:))

 2. Vēl viens aptaurētais ar īsu atmiņu un mazu prātiņu! Laikam nav pamanījis, ka sudraba savu kantori piereģistrēja Latvijas valsti un latviešu valodu nīstoša vaņkas dzīvoklī? Ka viņa nav spējīga pastāstīt, ko tad īsti savas kontrolēšanas laikā padarījusi līdz galam? Ka nekādi nespēj atcerēties no kurienes tās lielās naudiņas? Ka neatceras kā pie Krievijas vēstniekiem uz tusiņiem gājusi? Kā ar šloseru draudzību turējusi? Ja jau ir tik pareiza, tad kāpēc krūmujūlis ar tādu iedvesmu viņu finansē?

 3. Ļoti nepieklājīgi vīrietim pusmūžā (cik var spriest pēc foto) rakstīt kaut ko tādu. Tā patiešām ir necieņa, un autors tomēr nav bezatbildīgs puišelis. Tātad arī sadzīvē tāda pati nicīga attieksme pret sievieti. Bet nevar jau no visiem prasīt ne intelektu, ne inteliģenci. Visu cieņu I.Sudrabai un G.Kūtrim.

 4. Ak,Dievs! Cik zemu jānolaižas cilvēkam,lai pat spētu sadomāt šādus tekstus… ,kuri ir ne tikai cilvēka godu un cieņu aizskaroši,bet ir vienkārši pretīgi un nepieklājīgi.Autor,varētu domāt,ka neesi dzirdējis par darbu,ko gan I.Sudraba,gan G,Kūtris ilgus gadus atbildīgi veikuši Latvijas valsts labā – vadīt Valsts kontroli un Satversmes tiesu nav tas pats,kas saņemt jūdasa grašus par murgainiem tekstiem…

  • Kādi tad ir abu veiktie darbi valsts labā?
   Sudraba mīlēja viena grozīties un izrādīties TV ekrānos, gari runāt, tikai no runāšanas nebija nekādas jēgas. Radās iespaids, ka viņa ir vienīgā profesionāle šajā iestādē. Tagad redzams , ka kopā ar galveno kontrolieri E.Krastiņu TV ierodas un par padarīto, panāktajiem rezultātiem stāsta arī citi viņas kolēģi. Patiesībā Sudraba izmantoja valsts resursus sevis popularizēšanai. Kāpēc Sudraba klusē par savu lomu, ieņemot augstu amatu Parex bankas epopejā?
   Kūtris vēlējās, lai valsts viņam piedāvā labu, augsti atalgotu amatu. Kad tas nenotika, aizgāja Sudrabas pavadā pat tik tālu, ka sāka noliegt Satversmes Preambulu. Kā jurists laikam uzskata par normālu, ka Sudraba neatklāj lielo ziedotāju vārdus partijai, ne to ienākumu avotus.

 5. Neērti un kauns lasīt tādus skribelējumus! Uzskatu, ka šādi “garadarbi” ir cilvēku aizskaroši un pazemojoši. Galvenokārt, pazemojoši pašam raksta autoram. Savu līmeni viņš nu ir precīzi parādījis,- nabaga padzīvojušais onkuliņš!
  Runājot par Sudrabu, acīmredzot, viņa ir nopietns konkurents kādam, kas pasūta šādus rakstus. Es un mani draugi balsosim tieši par Sudrabu, un tas jau ir izlemts sen. Šaubos, vai kādu normāli domājošu cilvēku šādi raksteļi spēj ietekmēt.

 6. Īsi, kodolīgi un aktuāli….
  Un tas ar nekas, ka loti daiļliteratūriski…
  Paldies!
  :))

 7. Feļetona bija smieklīgi lasīt, bet kaut kas likās ļoti pāršauts pār strīpu.

 8. Šai rakstā ir parādīta latviešu izcilā rakstura iezīme nav labāka ēdiena latvietim par latvieti ja neapēd tad izspļauj vai atvemj. Vai jums, cienījamie tautieši garšo savi tautieši, tad uz priekšu, jo tuvāk vēlēšanām, jo vairāk atgremoto un atvemto, vienreiz vajadzētu izbeigt!

 9. apsveicu ar trāpījumu politiskās satīras desmitniekā. Tā pēdējā Sudrabas reklāma – pagājušās valdības zākāšana – vienkārši pretīga. Tas nozīmē, ka pretendentei nav vairs ko teikt!

 10. drosvien taisas “aiznemties” lielas naudas no Krievijas Latvijas “glabsanai” un tad Krievija vares tas prasit atpakal pec saviem noteikumiem……. divalodibu valsti… attalinasanos ja ne izstasanos no ES un Nato un Krievijas investoru ar visu darbaspeku piesaistisanu Latvijas “attistiba”

 11. Divām blondīnēm-Ditai un Laurai Atbildēt

  Pašas spogulī paskatījaties? Saeimas vēlēšanas nav skaistuma konkurss!

 12. Sudraba,pretēji Āboltiņai,Kalnietei & Co,vismaz 2009.gada 16.jūnijā ar savu “par” balsojumu,neatbalstīja visu pensiju un bērnu pabalstu vēl tālāku samazināšanu!Un neatbalsta šodien,ne padomju restaurāciju valsts uzņēmumu valdēs,ne arī vienādu PVN kā alkoholam un tabakas iztrādājumiem,tā ikdienas pārtikas produktiem!

 13. Būtu Sudrabas tante iestājusies “Vienotībā”,iztiktu pat bez riteņiem!

 14. tas tak ir tikai feljetons!!!

 15. Cik tad nopelnijāt мерзостью

 16. Valsts guļ vienos dubļos un gruvešos…bet, re, kaut kas spīd…Kad tā labi ieskatās, dubļus noberžot, atmirdz tikls, noziedzīgu roku neskarts sudrabs, kas tik ilgi gulējis zemē, gaidot uz atradējiem. Un ļautiņi, apgarotām sejām, ceļ gaismā dārgo atradumu. Nu esam glābti! Lielā Taisnības saule tagad no sirds Latvijai spīdēs ne tikai pilīs, bet ikvienā būdiņā.
  Bet, lai spožais gaišums nenodzistu, tautai jāizdara tikai viens darbiņš….nu jūs jau paši zināt, kas jādara 4.oktobrī!
  Re, kur nāca tautu meita sudrabā vizēdama,
  No sirsniņas Latvijai solījumus dāļādama.
  Tik vien ļaudīm nesacīja, kas guļ pūra dibenā –
  Cik dālderu svešas tautas naudas lādē sabērušas.

 17. Nēesmu Sudrabas fane , bet nupat jau pārkāptas pieklājības robežas

 18. Iesaku Sudrabas kundzei uzaicināt kompānijā Aboltiņu un Kalnieti un pastāžēties Blaumaņa Skroderdienās . Tur pieļaujama improvizācija – sacīt ko viena par otru domā . Blaumaņa teksts nobālētu .

 19. Vai ar Gunāru domāc Kūtris?
  A ko ta Aivars? Pie vecrīgas puķu pārdevējas?
  Par to pojeni ir labi pateikts.

 20. Nesimpātiska sieviete. Savā reklāmā tēlo tik nopietnu, ka paskatoties vien uz viņu gribās smieties.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pirms Jāņiem skaidri zinām, būs sukas tā kā tā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesā par, iespējams, nelikumīgu partijas “KPV LV” finansēšanu aizturējis trīs personas un veicis kratīšanas. KNAB vakar Saeimā aizturēja arī šīs partijas pārstāvi deputātu, bijušo aktieri Artusu Kaimiņu. Saeima vakar deva piekrišanu Kaimiņa aizturēšanai un kratīšanai, nevis apcietināšanai. Deputāts pirms aizturēšanas vakarrīt žurnālistiem teica, ka viņam neesot skaidrības, par kādiem jautājumiem Ģenerālprokuratūra lūgusi parlamentam atļauju viņa aizturēšanai un kratīšanas veikšanai. Kaimiņš pauda uzskatu, ka viņa pārstāvētā partija ir “absolūti neizdevīga valdošajai varai” un pašlaik notiekošais ir domāts “priekš televīzijas kamerām”. Viņš gribot zināt, “kāpēc šī pompozitāte” ir dažus mēnešus pirms Saeimas vēlēšanām.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+