Mobilā versija
+3.0°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
8. septembris, 2014
Drukāt

13. septembrī Salaspilī notiks Vitamīnu diena, būs putnu vērošana

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Gadatirgū Nacionālajā botāniskajā dārzā (NBD), sestdien, 13. septembrī vairāk nekā 80 tirgotāju piedāvās stādus un rudens veltes. Paredzēta putnu vērošanas ekskursija un iespēja iepazīt bišu dzīvi.

No pulksten 8 līdz 16 NBD apmeklētāji varēs izvēlēties rudenī stādāmus un pavasarī ziedošus augļu kokus un ogulājus, gan svaigus, gan ziemai sagatavotus tomātus, gurķus, salātus un citas rudens veltes. Būs pieejama arī maize, gaļa, vīns, citi Latvijas laukos gatavoti labumi, kafija un siltas uzkodas.

NBD stendā būs plašs pārtikā izmantojamo augu klāsts. Varēs iegādāties sausseržu, smiltsērkšķu, lazdu, melno plūškoku, citronliānu un aktinīdiju stādus, kā arī ogulājus ̶ zilenes, dzērvenes, kazenes, brūklenes. Daudzi augļi un ogas būs arī nogaršojami.

No pulksten 9 līdz 11 ornitologs Dāvis Drazdovskis vadīs putnu vērošanas ekskursiju, kas rīkota ar Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstu. Ceļojuma dalībnieki vēros dārza spārnotos iemītniekus un uzzinās, kā pareizi piestiprināmi putnu būri.

Latvijas Biškopības biedrība 13. septembri šogad izsludinājusi par Medus dienu dravā ̶ laiku, kad biškopji informē sabiedrību par šo profesiju, stāstot un demonstrējot, kā iegūst medu, aicinot to arī nogaršot. NBD sestdien no pulksten 11 līdz 15 Baltu dravas saimnieka Jāņa Šnikvalda vadībā būs iespēja skatīt bišu saimes dzīvi un pielikt roku medus sviešanā.

Abu ekskursiju sākumlaikā interesentu pulcēšanās paredzēta pie čūskegles tirgus laukuma centrālajā daļā.

Septembris NBD izceļas ar dāliju krāšņumu. Dobēs pa kreisi no dārza galvenās ieejas koši uzplaukušas 327 ziedu šķirnes, tostarp 105 Latvijā izveidotās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+