Mobilā versija
-3.0°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
26. augusts, 2016
Drukāt

1346. gada 26. augusts

26aug_Kresii_2

Pirms 670 gadiem, 1346. gada 26. augustā, pie Kresī Ziemeļfrancijā notika viena no Simtgadu kara un arī viduslaiku nozīmīgākajām kaujām, kuru tās iznākuma dēļ vēsturnieki mēdz saukt par “bruņinieku ēras beigu sākumu”.

Kaujā tikās Anglijas karaļa Eduarda III un Francijas karaļa Filipa VI karaspēki. Lai arī franču un viņu sabiedroto dženoviešu algotņu bija divas reizes vairāk (līdz 25 tūkstošiem vīru), angļi svinēja absolūtu uzvaru. Lepnā, bruņās iekaltā franču bruņinieku kavalērija izrādījās bezspēcīga pret angļu loka šāvējiem. Kresī kauja pirmo reizi viduslaikos parādīja stopnieku iznīcinošo un izšķirošo spēku. Stops ieguva līderpozīcijas kā nāvējošākais tālšāvējierocis un nezaudēja tās līdz arkebūzu ieviešanai 16. gadsimtā. Angļi kaujas laukā vieni no pirmajiem izmantoja artilēriju un nodemonstrēja, cik liela nozīme ir elastīgai vairāku ieroču šķiru un taktiku izmantošanai.

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studentiVācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+