Mobilā versija
Brīdinājums +2.1°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
18. jūlijs, 2014
Drukāt

1374. gada naktī no 18. uz 19. jūliju

18jul_Petrarka_2

Pirms 640 gadiem, 1374. gada naktī no 18. uz 19. jūliju, Arkvas pilsētiņā Ziemeļ­itālijā netālu no Venēcijas nomira viens no Itālijas renesanses laikmeta ievērojamākajiem pārstāvjiem, dzejnieks un vēsturnieks Frančesko Petrarka.

Petrarkas patrons, Padujas valdnieks Frančesko da Karāra Ar­kvā viņam bija dāvājis māju vecumdienu pavadīšanai. Tajā, sabrukušu pār galdu ar rakstāmspalvu rokā, viņu no rīta arī atrada. “Humānisma tēvam” pietrūka dienas, lai sasniegtu 70. jubileju. Pēdējais, pie kā lirisko sonetu autors strādāja, bija romiešu karavadoņa un valstsvīra Jūlija Cēzara biogrāfija.

Petrarkas māja Arkvā saglabājusies līdz mūsdienām, bet pilsētiņas nosaukumam, pieminot tās slaveno iemītnieku, 1870. gadā pievienoja vārdu “Petrarka”. Līdz ar to kartē tā atrodama kā Arkva Petrarka. Jāatzīmē, ka Petrarka atstāja pēc sevis daudz domugraudu. Viens no tiem pauž: “Kāds labums no tavām zināšanām, ja neesi spējīgs tās pielietot, lai apmierinātu savas vajadzības?”

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+