Mobilā versija
+4.9°C
Nanija, Ilgmārs
Ceturtdiena, 30. marts, 2017
9. maijs, 2016
Drukāt

1386. gada 9. maijā

9maijs_Angloport_2

Pirms 630 gadiem, 1386. gada 9. maijā, Portugāles un Anglijas karaļnami noslēdza Vindzoras līgumu, ko uzskata par pasaulē vecāko zināmo diplomātiskās alianses līgumu.

Līgumu “apzīmogoja” Portugāles karaļa Žuau I Labatminīgā kāzas ar Lankasteras hercoga meitu Filipu. Interesantā kārtā viduslaiku alianses līgums joprojām ir spēkā un nevienu reizi vien ietekmējis abu valstu politiku pat pavisam nesenā pagātnē. Šā līguma dēļ Portugāle Pirmajā pasaules karā nostājās Antantes pusē. Otrā pasaules kara laikā diktatora Salazara vadītā valsts formāli saglabāja neitralitāti, taču faktiski palīdzēja britiem un amerikāņiem, ļaujot izmantot kara aviācijai bāzes Azoru salās, kas bija svarīgi, ņemot vērā šo salu stratēģisko stāvokli Atlantijas okeānā. Azoru salas kā atbalsta bāzi britu karaflote izmantoja arī 1982. gada Folklendu salu kara laikā ar Argentīnu.

Pievienot komentāru

Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+