Mobilā versija
+18.7°C
Malvīne, Malvis
Otrdiena, 27. jūnijs, 2017
18. februāris, 2014
Drukāt

1404. gada 18. februārī

18feb_Florence_2

Pirms 610 gadiem, 1404. gada 18. februārī, turīgā ģimenē Dženovā piedzima viena no izcilākajām Itālijas renesanses laikmeta personībām Leons Batista Alberti (1404 – 1472).

Viņš bija talantīgs daudzās jomās – literatūrā, filozofijā, bija arhitekts, mākslas teorētiķis un mācītājs. Alberti uzrakstīja pirmo itāļu valodas gramatiku, tomēr pasaulē par viņu vairāk runā tieši kā par arhitektu. Pazīstamākais un ietekmīgākais Alberti darbs ir mecenāta Ručelai dzimtai Florencē būvētais ”palaco” jeb pils, kura celtniecība sākās 1455. gadā. Ēkas fasāde kļuva par vēlāk daudzkārt atdarinātu renesanses laikmeta pilsoniskās arhitektūras paraugu. ”Palazzo Rucellai” piemin teju katrā arhitektūras vēstures grāmatā, jo sienu rustika, pilastri un antablementi kļuva par Florences renesanses pazīmi. Alberti stilam pieder arī 1863. – 1867. gadā arhitektu Roberta Pflūga un Jāņa Baumaņa projektētais Latvijas Republikas Saeimas nams.

Pievienot komentāru

Francijas vēlētājus īpaši nesatraucot ES liktenisFrancijas vēlētājus īpaši nesatrauc Eiropas Savienības (ES) liktenis, komentējot Francijas parlamenta vēlēšanu rezultātus, uzskata Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs
Draugiem Facebook Twitter Google+