Kultūra
Kultūrpolitika

Labas lietas priekam un iedvesmai iesaka Laima Vilsone0

Mīlēt nevajag pareizi. Mīlēt vajag vispār. (Mārtiņš Ķibilds)

Jaunums

Ziedoņa bibliotēka

Imanta Ziedoņa bibliotēkā (Rīgā, kvartālā “Sporta 2”) apkopotas vairāk nekā 200 grāmatas ar Imanta Ziedoņa darbiem, atvesta daļa no dzejnieka grāmatu skapja, viņa līdzgaitnieku veikums, kā arī uzbūvēts interaktīvs “Atklājumu skapis”… Plānotas izglītojošas nodarbības par Kultūras kanona tēmām un dzejnieka daiļradi. Pagaidām atvērta tikai otrdienu pēcpusdienās no pulksten 16 līdz 19.

Grāmata

Grāmata, kas rada vilkmi

Manu senču stāstījumu šajā grāmatā nav, bet sajūta tāda, it kā es būtu tur bijusi klāt – tajos īsajos sadzīves zibšņos, ikdienas plīsumos, laikmeta plaiksnījumos un griežos… Mirkļos, kas savijas grodā, stiprā pavedienā – tautas saknēs. Anna Velēda Žīgure, “Mūsu tautas gaita” (izdevniecība “Latvijas Mediji”).

Labvakar, Zemes māte!

Svecīšu vakars

Vai tu jau apkopi senču atdusas vietas? Es vēl neesmu šo darbiņu paveikusi, tāpēc šonedēļ iegriezīšos Aizsaules dārzos, lai ieziemotu dzimtas kapus. Bet 24. novembrī kā visur Latvijā aizdegšu svecītes savu mīļo piemiņai.

Teātris

“Iemīlējies Šekspīrs” Dailē

Kas var būt labāks par Džozefu Fainsu Vila Šekspīra lomā (ja atceries leģendāro 1998. gada filmu ar sprigano Marka Normena un Toma Stoparda scenāriju)! Nu, protams, mūsu pašu Dainis Grūbe Dailes teātrī. Kārdinošs aktieru ansamblis – kaut vai Ģirts Ķesteris lorda Veseksa lomā (filmā Kolins Fērts) vai Indra Briķe, kas atveidos karalieni Elizabeti I (filmā Džūdita Denča)… Pirmizrāde – 30. novembrī.

Vēl var pagūt

“Mērijas ceļojums. Grosvaldu ģimenes stāsts”

Kas ir Mērija Grīnberga? Muzejniece, kas Otrā pasaules kara beigās nosargāja un atveda atpakaļ lielu daļu Latvijas muzeju vērtību, ko nacisti atkāpjoties evakuēja uz Vāciju. Izstādē – Mērijas Grīnbergas un viņas Grosvaldu dzimtas ceļojums cauri gadsimtam: personiskie materiāli – vēstules, dienasgrāmatas, dzimtas fotoalbumi… Ekspozīcijā gan modernisma aizsācēja Jāzepa Grosvalda gleznas, gan Mērijas nosargāto muzeja dārgumu izlase… Laikmetīga audiovizuāla interpretācija par Grosvaldu dzimtu Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas 4. stāva izstāžu zālēs un Kupola zālē līdz 24. novembrim.

Filma

Melnā humora cienītājiem

Viņi ir jocīgi un spocīgi: tētim patīk pastaigas sliktā laikā, mammas mīļākā krāsa ir melnā, bērni mēdz rotaļāties kapsētā, bet ome pirms gulētiešanas iedzer pāris pilienu nomierinošas indīgas tinktūras… Leģendārā “Adamsu ģimene” tagad arī animācijas filmā. No 15. novembra Latvijas kinoteātros.

Tūlīt sāksies!

Ziemassvētku tirdziņi

Īpašas gaidas, tāds kā nemiers un trauksme jau klāt – tūlīt sāksies lielais Ziemassvētku iepirkšanās jampadracis. Tirdziņos būs karstvīns, piparkūkas, amatnieku darinājumi, rokdarbnieku veikums, mājražotāju kārumi un našķi… Raibumraibais pirmssvētku tingeltangelis no 30. novembra Liepājā, Jelgavā, Daugavpilī un visviet Latvijā ies vaļā ar pilnu jaudu. Sekojiet reklāmai! Starp citu, ja nepatīk jezga un burzma visapkārt, stilīgas un neparastas dāvanas var iegādāties arī tīmeklī. Piemēram, www.etsy.com/shop/BalticSeasideDesign

Izstāde

Tērpi, kas pārvērta pasauli

19. gs. sieviete bija sava dzīvesbiedra statusa un bagātības rādītājs. Dāmu tērpu krāšņums un izmaksas liecināja par vīrieša panākumiem biznesā. Tērpu apjoma dēļ pat paplašināja parku celiņus… Krāšņa kā milzīgs zieds, eksotiska kā tauriņš – “Dāma krinolīnā”. Tērpi un aksesuāri no Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas Modes muzejā Rīgā.

Labas lietas priekam un iedvesmai iesaka Laima Vilsone
LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
LNB Draugu telpā notiks saruna par rakstniekiem un viņu ģimenēm
21 stundas
IK
ILZE KĻAVIŅA
Kultūra
Ideālais cilvēks, ko mēs gribētu “lietot”. Ilze Kļaviņa vērtē izrādi “Bītlu jaunais albums”
21 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Doma laukumā muzicēs projekta “Ziemassvētku tubas” orķestris
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

JL
Juris Lorencs
Latvijā
“Dižojieties, ka esat latvieši!” INTERVIJA ar baltu valodu pētnieku Alvīdu Butkus 1
Intervija 9 stundas
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Piektdien Latvijā vietām smidzinās lietus: šorīt īpaši Kurzemē ir apledojuši ceļi
27 minūtes
JH
Johanness Hāns
Pasaulē
Johanness Hāns: ES budžets Latvijai ir izdevīgs
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Rīgas un Ventspils ostas nodod valsts pārvaldībā: noraida visus Saeimas opozīcijas deputātu priekšlikumus
13 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Konservatīvā partija ieguvusi pārliecinošu vairākumu Lielbritānijas parlamenta vēlēšanās
9 minūtes