Mobilā versija
+6.1°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
14. jūlijs, 2014
Drukāt

1454. gada 14. jūlijā

14jul_Policiano_2

Pirms 560 gadiem, 1454. gada 14. jūlijā, Montepulčano pilsētiņā Toskānā turīga jurista ģimenē piedzima itāliešu renesanses laikmeta dzejnieks, filologs un filozofs Andželo Policiano.

Policiano kā Florences universitātes mācībspēks, sengrieķu un latīņu valodas speciālists bija labi pazīstams kā Itālijā, tā visā sava laika Eiropā. Florences valdnieka Lorenco de Mediči draudzība un cieņa darīja viņa stāvokli prominentu. Policiano kļuva ne tikai par Mediči bērnu privātskolotāju, bet arī par šīs varenās dzimtas padomnieku. Kultūrvēsturē viņu godina kā pirmās laicīgās lugas itāliešu literatūras vēsturē – liriskās drāmas “Orfejs” – autoru. Policiano tāpat ieviesa apritē jēdzienu “enciklopēdija” un kā filologs modernizēja antīko latīņu valodu, piemērojot to renesanses vajadzībām. Viņa dzeja ietekmēja vēl vienu renesanses laikmeta ģēniju – Policiano laikabiedru, gleznotāju Sandro Botičelli.

Pievienot komentāru

"Biedējošo klaunu" uzbrukumi: Austrijā savainoti vairāki cilvēki Tuvojoties Helovīnam, vairāki cilvēki Austrijā guvuši savainojumus biedējošu klaunu tērpos ģērbušos cilvēku uzbrukumos.
Draugiem Facebook Twitter Google+