Mobilā versija
+2.0°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
23. februāris, 2015
Drukāt

1455. gada 23. februārī

23feb_Bibele_2

Pirms 560 gadiem, 1455. gada 23. februārī, kā tradicionāli uzskata, tika nodrukāta tā sauktā Gūtenberga Bībele – pirmā Rietumu pasaules grāmata, kas iespiesta ar pārvietojamu burtu matricu palīdzību.

Darbu grāmatiespiešanas celmlauzis Johans Gūtenbergs paveica savā tipogrāfijā Maincā. Pirms tam viņš jau bija drukājis Romas pāvesta indulgences, kalendārus, nelielas mācību grāmatas, taču 40 rindiņu (vēlāk 42 rindiņu) Bībele bija Gūtenberga augstākais lidojums, turklāt paveikts ārkārtīgi kvalitatīvi. Precīzi nav zināms, cik ilgā laikā biezo grāmatu tehniski varēja nodrukāt. Iespējams, kopējā Gūtenberga Bībeles tirāža varētu būt 180 eksemplāru. Visu tirāžu uzreiz izpirka, bet līdz mūsdienām saglabājušies 48 eksemplāri, no kuriem tikai mazākā daļa ir pilnīgi. Tās ir vienas no visvērtīgākajām grāmatām pasaulē.

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+