Mobilā versija
+0.2°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
15. augusts, 2013
Drukāt

1483. gada 15. augustā

15aug_Kapela_22

Pirms 530 gadiem, 1483. gada 15. augustā, Romas pāvests Siksts IV iesvētīja Siksta kapelu Vatikānā – cilvēces kultūras šedevru, ko par tādu bija padarījušas Mikel­andželo griestu freskas un ne tikai tās.

 

No ārpuses kapela atstāj askētisku iespaidu, taču iekšpusē tās sienas ar ainām no Vecās un Jaunās Derības izdaiļojuši itāļu renesanses mākslinieki San­dro Botičelli, Pjetro Perudžino, Domeniko Girlandaio un citi. Greznās lūgšanu telpas iesvētīšana notika Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkos, tāpēc pāvests pasludināja, ka tā tiek veltīta Sv. Marijai. Tiesa, lieliskie Mikelandželo gleznojumi tapa vairākus desmitus gadu pēc tam, jo šis mākslinieks griestu freskas kapelā darināja vairāk nekā pārdesmit gadu vēlāk – laikā no 1508. līdz 1512. gadam. Vēsturiski un tāpat mūsdienās Siksta kapela pazīstama kā kardinālu sanāksmes jeb konklāva vieta, ievēlot jaunu pāvestu.

 

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+