Mobilā versija
+1.8°C
Nanija, Ilgmārs
Trešdiena, 29. marts, 2017
15. augusts, 2013
Drukāt

1483. gada 15. augustā

15aug_Kapela_22

Pirms 530 gadiem, 1483. gada 15. augustā, Romas pāvests Siksts IV iesvētīja Siksta kapelu Vatikānā – cilvēces kultūras šedevru, ko par tādu bija padarījušas Mikel­andželo griestu freskas un ne tikai tās.

 

No ārpuses kapela atstāj askētisku iespaidu, taču iekšpusē tās sienas ar ainām no Vecās un Jaunās Derības izdaiļojuši itāļu renesanses mākslinieki San­dro Botičelli, Pjetro Perudžino, Domeniko Girlandaio un citi. Greznās lūgšanu telpas iesvētīšana notika Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkos, tāpēc pāvests pasludināja, ka tā tiek veltīta Sv. Marijai. Tiesa, lieliskie Mikelandželo gleznojumi tapa vairākus desmitus gadu pēc tam, jo šis mākslinieks griestu freskas kapelā darināja vairāk nekā pārdesmit gadu vēlāk – laikā no 1508. līdz 1512. gadam. Vēsturiski un tāpat mūsdienās Siksta kapela pazīstama kā kardinālu sanāksmes jeb konklāva vieta, ievēlot jaunu pāvestu.

 

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+