Mobilā versija
+2.0°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Pirmdiena, 23. janvāris, 2017
11. novembris, 2013
Drukāt

1493. gada 11. novembrī

11nov_Paracelzs_2

Pirms 520 gadiem, 1493. gada 11. novembrī, Ainzīdelnas pilsētiņā Šveicē ķīmiķa un ārsta ģimenē piedzima izcilais un leģendārais renesanses laikmeta zinātnieks Paracelzs jeb īstajā vārdā  Filips Aureols Teofrasts Bombasts fon Hohenheims.

Kā jau daudzi tā laika zinātņu vīri, arī viņš savā darbībā bija ļoti daudzpusīgs. Laikabiedri Paracelzu pazina ne tikai kā ārstu, ķīmiķi, botāniķi un astrologu, bet arī kā okultistu un alķīmiķi. Viņš iedibinājis toksikoloģijas zinātni, kas aplūko ķīmisku vielu iedarbību uz organismu; devis nosaukumu ķīmiskajam elementam cinkam, ieviesis tādus jēdzienus kā ”gāze”, ”ķīmija” un ”alkohols”, bijis pirmais sistemātiskais botāniķis. Par dusmām diplomētiem mediķiem, alķīmiķis Paracelzs guva plašu slavu kā ārsts. Viņš turklāt uzsvēra, ka zināšanas jāgūst novērojumos dabā, nevis ”urbjoties” senās rokasgrāmatās. Uzskata, ka šis vīrs pirmais atklājis, ka slimības cēloņi var sakņoties cilvēka psihē, ne tikai fizioloģijā.

Pievienot komentāru

Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+