Mobilā versija
+15.4°C
Malvīne, Malvis
Pirmdiena, 26. jūnijs, 2017
1. jūnijs, 2015
Drukāt

1495. gada 1. jūnijā

1jun_viskijs_2

Pirms 520 gadiem, 1495. gada 1. jūnijā, rakstos pirmo reizi pieminēts alkoholiskais dzēriens akvavits, kas varētu būt skotu viskija priekštecis.

Skotijas valsts kases ruļļos atzīmēts, ka karalis Džeimss IV minētajā dienā liek izsniegt Skotijas austrumdaļas Faifas karalistes Lindoras abatijas mūkam Džonam Koram astoņus bolus (1 bols – skotu mērvienība, ekvivalenta 218,25 kg) iesala, lai viņš pagatavotu “aqua vitae”, tas ir, “dzīvības dzērienu” jeb skotu valodā “uisge beatha”. Tā eksistence dokumentos ir pieminēta arī 1494. gadā, bet zinātnieki aprēķinājuši, ka no minētā izejvielu daudzuma mūks Kors varējis karaļa vajadzībām destilēt ap 2400 pudeļu viskija. Receptūra gan nebija stingri noteikta, un patiesībā par skotu viskiju mūsdienu izpratnē var sākt runāt tikai no 18. gadsimta otrās puses.

Pievienot komentāru

Francijas vēlētājus īpaši nesatraucot ES liktenisFrancijas vēlētājus īpaši nesatrauc Eiropas Savienības (ES) liktenis, komentējot Francijas parlamenta vēlēšanu rezultātus, uzskata Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs
Draugiem Facebook Twitter Google+