Mobilā versija
+5.9°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
24. februāris, 2016
Drukāt

15 aizraujoši fakti, kurus nezināji par brāļiem Grimmiem un viņu pasakām (3)

Foto: Wikipedia.orgFoto: Wikipedia.org

Brāļus Jākobu (1785-1859) un Vilhelmu (1786-1863) Grimmus pazīstam viņu pasaku dēļ, tomēr ir diezgan daudz piemirstu, bet visnotaļ aizraujošu faktu gan par pašiem brāļiem, gan viņu mūža darbu. Vilhelma 230. jubilejā daži no šiem faktiem.

Patiesībā bija daudz vairāk nekā tikai divi brāļi: Grimmu ģimenē bija deviņi bērni, no kuriem seši izauga lieli, no viņiem – viena māsa.

Ģimenes pieaugušie vīrieši – tēvs un vectēvs – nomira agri, atstājot lielo ģimeni trūkumā. Ģimenei nācās pārcelties no ziedoša, pārtikuša lauku apvidus uz daudz saspiestākām mājām pilsētā.

Vilhelms un Jākobs bija viens otram tuvākie no Grimmu ģimenes bērniem; bērnībā viņi dalīja vienu gultu un galdu, studiju laikā dzīvoja vienā istabā, un pat tad, kad Vilhelms apprecējās (gadu vecākais Jākobs visu mūžu palika vecpuisī), abi dzīvoja vienā mājā un kopīgi rūpējās par Vilhelma četriem bērniem.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. vienmer ir gribejies uzzināt ko viņi lietoja. lsd jau vel nebija. halocigēnās sēnes vai ko tamlidzigu?

  2. Un brāļi savas dzīves laikā nekad netikās

  3. O. Vilhelms piedzima vēlāk, nekā nomira,, 🙂

Vai tautas deja ragaviņās aizvesta uz mežu? (6)Pēc sabangojušām kaislībām ap deju lieluzvedumu jeb deju izrādi "Māras zeme" tās veidotājiem uzticēts turpināt darbu, bet vairāki jautājumi prasa plašāku skaidrojumu.
Draugiem Facebook Twitter Google+