×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
25. novembris, 2016
Drukāt

15 Eiropas valstis atbalsta Vācijas iniciatīvu par jaunu bruņojuma kontroles līgumu ar Krieviju

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

15 Eiropas valstis pievienojušās Vācijas iniciatīvai panākt jaunu bruņojuma kontroles līgumu ar Krieviju, uzsverot, ka nepieciešams plašāks dialogs, lai novērstu bruņošanās sacensību Eiropā, vēsta Vācijas mediji.

“Eiropas drošība ir apdraudēta,” laikrakstam “Die Welt” norādīja Vācijas ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers. “Lai cik šobrīd ar Krieviju attiecības nebūtu sarežģītas, mums vajag vairāk dialoga, nevis mazāk,” piebilda ministrs.

Sociāldemokrāts Šteinmeiers, kurš izvirzīts Vācijas prezidenta amatam, jau augustā rosināja panākt jaunu bruņojuma kontroles līgumu ar Maskavu, lai izvairītos no spriedzes eskalācijas Eiropā.

Šteinmeiers nosodīja Krieviju par tās agresiju Ukrainā, uzsverot, ka Maskavas rīcība grauj desmitgažu laikā panākto uzticību un var novest pie jaunas bruņošanās sacensības.

Viņš arī aicināja citas valstis pievienoties šai iniciatīvai.

Pret šo iniciatīvu tomēr skeptiski izturas ASV amatpersonas, vēršot uzmanību uz jau esošajiem līgumiem, kurus Krievija pārkāpusi.

Šteinmeiers jūnijā izpelnījās ASV un NATO amatpersonu kritiku, jo NATO militārās mācības Austrumeiropā bija nosaucis par “zobenu žvadzināšanu un kaujas saucieniem”, kas pasliktinās attiecības ar Maskavu.

Viņa pārstāvētie sociāldemokrāti (SPD) kopumā atbalsta samiernieciskāku nostāju pret Krieviju nekā Vācijas kancleres Angelas Merkeles konservatīvie. Abi politiskie spēki tomēr ir nobažījušies par jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa pirmsvēlēšanu kampaņas laika izteikumiem par attiecību uzlabošanu ar Krieviju un iespējamu atbalsta samazināšanu NATO.

Vācijas iniciatīvai pievienojušās vēl 15 valstis, kas visas ir Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) dalībvalstis. Iniciatīvu atbalstījušas Austrija, Beļģija, Bulgārija, Čehija, Francija, Itālija, Nīderlande, Norvēģija, Portugāle, Rumānija, Slovākija, Somija, Spānija, Šveice un Zviedrija.

Šīs valstis plāno piektdien nākt klajā ar kopīgu paziņojumu. Tās arī gatavojas apspriesties 8. un 9.decembrī Hamburgā paredzētās EDSO ministru līmeņa tikšanās laikā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+