Mobilā versija
-4.0°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
25. novembris, 2016
Drukāt

15 Eiropas valstis atbalsta Vācijas iniciatīvu par jaunu bruņojuma kontroles līgumu ar Krieviju

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

15 Eiropas valstis pievienojušās Vācijas iniciatīvai panākt jaunu bruņojuma kontroles līgumu ar Krieviju, uzsverot, ka nepieciešams plašāks dialogs, lai novērstu bruņošanās sacensību Eiropā, vēsta Vācijas mediji.

“Eiropas drošība ir apdraudēta,” laikrakstam “Die Welt” norādīja Vācijas ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers. “Lai cik šobrīd ar Krieviju attiecības nebūtu sarežģītas, mums vajag vairāk dialoga, nevis mazāk,” piebilda ministrs.

Sociāldemokrāts Šteinmeiers, kurš izvirzīts Vācijas prezidenta amatam, jau augustā rosināja panākt jaunu bruņojuma kontroles līgumu ar Maskavu, lai izvairītos no spriedzes eskalācijas Eiropā.

Šteinmeiers nosodīja Krieviju par tās agresiju Ukrainā, uzsverot, ka Maskavas rīcība grauj desmitgažu laikā panākto uzticību un var novest pie jaunas bruņošanās sacensības.

Viņš arī aicināja citas valstis pievienoties šai iniciatīvai.

Pret šo iniciatīvu tomēr skeptiski izturas ASV amatpersonas, vēršot uzmanību uz jau esošajiem līgumiem, kurus Krievija pārkāpusi.

Šteinmeiers jūnijā izpelnījās ASV un NATO amatpersonu kritiku, jo NATO militārās mācības Austrumeiropā bija nosaucis par “zobenu žvadzināšanu un kaujas saucieniem”, kas pasliktinās attiecības ar Maskavu.

Viņa pārstāvētie sociāldemokrāti (SPD) kopumā atbalsta samiernieciskāku nostāju pret Krieviju nekā Vācijas kancleres Angelas Merkeles konservatīvie. Abi politiskie spēki tomēr ir nobažījušies par jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa pirmsvēlēšanu kampaņas laika izteikumiem par attiecību uzlabošanu ar Krieviju un iespējamu atbalsta samazināšanu NATO.

Vācijas iniciatīvai pievienojušās vēl 15 valstis, kas visas ir Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) dalībvalstis. Iniciatīvu atbalstījušas Austrija, Beļģija, Bulgārija, Čehija, Francija, Itālija, Nīderlande, Norvēģija, Portugāle, Rumānija, Slovākija, Somija, Spānija, Šveice un Zviedrija.

Šīs valstis plāno piektdien nākt klajā ar kopīgu paziņojumu. Tās arī gatavojas apspriesties 8. un 9.decembrī Hamburgā paredzētās EDSO ministru līmeņa tikšanās laikā.

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+