Pasaulē
Eiropa

15 Eiropas valstīs spēkā brīdinājums par stipru karstumu 16


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Shutterstock

No Spānijas rietumos līdz Moldovai austrumos – kopumā 15 Eiropas valstīs svētdien spēkā brīdinājums par lielu karstumu, liecina portālā “Meteoalarm” publicētā informācija.

Serbijā un Melnkalnē, daļā Bosnijas un Hercegovinas, kā arī vietām Francijā sinoptiķi izsludinājuši oranžo brīdinājumu, pārējās valstīs – dzelteno.

Augstākā gaisa temperatūra sestdien, 26.augustā, Eiropā bija +38..+40 grādu Spānijā, Itālijā, Balkānu valstīs un Kiprā.

Arī nākamnedēļ daudzviet Eiropas dienvidu un centrālajā daļā gaidāms karsts laiks.

Augusta sākumā 15 valstīs, galvenokārt Dienvideiropā, gaisa temperatūra sasniedza +40 un vairāk grādu, vairākās pilsētās – tostarp Kannās Francijas dienvidos, Boloņā Itālijas ziemeļos un Horvātijas otrajā lielākajā pilsētā Splitā – tika pārspēts absolūtais karstuma rekords.

Šī gada 13.jūlijā Spānijas dienvidos, Kordovas provincē, termometra stabiņš pakāpās līdz pat +47,3 grādiem, sasniedzot pēdējo gadu augstāko gaisa temperatūru Eiropā un pārspējot Spānijas nacionālo karstuma rekordu.

Tuvākajās diennaktīs gaisa temperatūra Spānijā pazemināsies un vietām stipri līs, bet daudzviet Dienvideiropā turpināsies sausums un plaši meža ugunsgrēki.
Šonedēļ lielākie ugunsgrēki plosās Albānijā, Melnkalnē, Bosnijā un Hercegovinā. Meža ugunsgrēki ir arī citviet Balkānu reģionā, Ukrainā, Krievijas dienvidos, Itālijā, Portugālē un Spānijā.

LA.lv