Mobilā versija
Brīdinājums +3.2°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
20. maijs, 2014
Drukāt

“Latvijas Valsts meži” 15 gados valstij samaksājuši 500 miljonus (1)

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

Gandrīz 15 gadu laikā, kopš darbojas akciju sabiedrība “Latvijas valsts meži” (“LVM”),  par valsts kapitāla izmantošanu tā valstij samaksājusi  515,49 miljonus eiro.
 Šogad “LVM” dividendes valstij sasniedz rekordu – vairāk nekā 54 miljonus eiro.

Aizvadītajā gadā uzņēmuma apgrozījums sasniedza 259,89 milj. eiro, bet pārskata gada peļņa – 60,50 milj. eiro. Saskaņā ar akcionāru sapulces lēmumu 54,44 milj. eiro jeb 90% no 2013. gada peļņas tiks izmaksāti dividenžu veidā īpašniekam – valstij.

Papildus tam uzņēmums 2013. gadā nodokļos nomaksājis 57 miljonus eiro.

Pagājušajā gadā “LVM” turpināja īstenot investīciju programmu, no kurām lielāko daļu veido ieguldījumi meža infrastruktūrā. 2013. gadā ekspluatācijā nodoti 329 km meža autoceļu: 165 km ceļu rekonstruēti un 164 km uzbūvēti no jauna.

“LVM” valdes priekšsēdētājs Roberts Strīpnieks: “Pateicoties atjaunotajiem ceļiem, uzņēmums spēja nodrošināt koksnes plūsmu klientiem arī šajā siltajā un slapjajā ziemā. Uzticams meža ceļu tīkls ir viens no būtiskākajiem visas nozares kopējās konkurētspējas rādītājiem, jo tikai tad, ja koksne plānotajā laikā nonāk pārstrādes uzņēmumos, Latvijas kokrūpnieki spēj precīzi izpildīt starptautiskos kontraktus par dēļu, sa­plākšņa, logu, māju, mēbeļu un citu izstrādājumu piegādi saviem klientiem. Zinātnieki prognozē, ka siltu ziemu nākotnē kļūs arvien vairāk, tāpēc meža ceļu attīstības programma iegūst stratēģisku nozīmi meža nozares konkurētspējas uzturēšanā, kas ir viena no lielākajām uz Rietumu tirgiem orientētā Latvijas eksporta nozare.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Un cik miljardus nozaga no Latvijas valsts un ielika savās kabatās?!!!

Zemniekus balsta ar pašu nākotnes naudu (1)Seši miljoni eiro prasīto 30 vietā – ar šādu atbalstu var rēķināties graudkopji, ja valdība šodien apstiprinās zemnieku lūgumu pēc valstiskas palīdzības.
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
No 1. janvāra gaidāms algas pieaugums (3)Valdība šodien atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) sagatavotos grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz minimālās mēneša darba algas palielināšanu no 370 līdz 380 eiro.
Draugiem Facebook Twitter Google+