×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
8. jūnijs, 2015
Drukāt

15 šokējoši fakti, ko tu nezināji par ātrajām uzkodām (2)

1. Ātrā pārtika kaitē smadzenēm

1no15
Foto - fotolia.comFoto - fotolia.com

Ikvienam labi zināms fakts, ka ātrās ēdināšanas vietās piedāvātā pārtika ir neveselīga un satur ļoti daudz kaloriju, taču tas joprojām neattur daudzus no mums stāvēt rindās burgeru restorānos, lai grūtā darbā nopelnītu naudu atstātu šajās ēstuvēs un mielotos ar ārēji vilinošo produkciju. Ievērības cienīgs ir fakts, ka, piemēram, ātrās ēdināšanas gigants “McDonald’s” ik sekundi visā pasaulē pārdod 75 hamburgerus, bet kompānijas restorāni gandrīz vienmēr ir pilni ar izsalkušiem klientiem. Taču ātrās uzkodas ne tikai palielina tavu svaru – aiz pievilcīgā izskata un iepakojuma slēpjas arī citas briesmas. Lūk, 15 šokējoši fakti par ātro pārtiku, kas, iespējams, pamudinās tevi uz visiem laikiem atteikties no ātrās pārtikas lietošanas uzturā.

Ikviens zina, ka burgeros, čipsos un atspirdzinošajos dzērienos, ko tirgo ātrās ēstuves, ir liels tauku un cukura līmenis, taču mazāk zināms ir fakts, ka ātrās ēdināšanas produkcija var atstāt kaitējumu uz cilvēka smadzenēm. Ja tu regulāri lieto ātro pārtiku, tas samazina asins pieplūdi smadzenēm, un pēc kāda laika tu var sākt līdzināties staigājošam mironim. Ja mēs nesāksim aktīvi samazināt ātrās pārtikas patēriņu, staigājošo miroņu pasaule galu galā vairs nebūs tik neticams scenārijs.

 1. Ātrā pārtika kaitē smadzenēm
 2. Fekālās baktērijas burgernīcu dzērienu automātos
 3. Kukurūzas sīrups ar augstu fruktozes saturu
 4. “Sliktās” olas
 5. Ķīmiskā maize
 6. "Mušu olu" mērce
 7. Burgers no simts govīm
 8. "Viltotais" siers
 9. "Pludmales" barība
 10. Ķīmiskie piena kokteiļi
 11. "Neīstie" nageti
 12. Salāti, kas palielina svaru
 13. Bērni kļūst hiperaktīvi un viegli aizkaitināmi
 14. Vaboļu sula
 15. Milzīgs kaloriju daudzums

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. pirms vairākiem gadiem laukos novēroju šādu ainu: piena savācēja autocisterna pieturēja pie ceļa malā novietotās apmēram 10 litru tilpuma piena kanniņas. Šoferis kanniņas saturu ielēja pa augšējo lūku cisternā, nemaz īsti neapskatījis kanniņas saturu. Tur pat netālu piesietas ganījās divas govis ar mēslos noskretušiem gandrīz līdz mugurai sāniem.
  Pat, ja tā ir tikai viena vieta, cisternā nonāca zināms daudzums VIRCAS.
  Tai pašā laikā pa TV reklamēja pienu “Baltais”(apaļīga jaunava nesatricināmā mierā dzēra no krūzītes žilbinoši baltu šķidrumu).
  Tas pats “Baltais” piens tika ieteikts arī zīdaiņu barībai …
  Tas bijis Rīgas piena kombināta savācēja maršruts.
  Tā, lūk !

 2. Vai šo faktu autore Inga Prūse nav mēģinājusi tos par lielu naudu notirgot nepārspējamajai hREN TV? Varbūt viņa nemaz nav autore? Varbūt tie nemaz nav fakti?

Draugiem Facebook Twitter Google+