×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
19. oktobris, 2015
Drukāt

15 valstu pārstāvji Rēzeknē apsprieda 24. Eiropas tautu festivāla norisi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

2016. gada vasarā no 24.līdz 31. jūlijam Rēzeknē notiks 24.Eiropas tautu festivāls, tādēļ pagājušās nedēļas nogalē te bija ieradušies viesi no 15 valstīm, lai iepazītu Rēzekni un vienotos par festivāla programmu, LA.lv uzzināja pašvaldībā.

Beļģijas, Dānijas, Somijas, Francijas, Vācijas, Ungārijas, Īrijas, Itālijas, Lietuvas, Luksemburgas, Polijas, Portugāles, Spānijas, Lielbritānijas un Latvijas pārstāvji rīta cēlienā diskutēja par festivāla organizatoriskiem un tehniskiem jautājumiem, bet pēcpusdienā delegācija apmeklēja Rēzeknes kultūras, izglītības un sporta iestādes, kurās norisināsies festivāla aktivitātes.

Nedēļas laikā festivāla ietvaros iecerēta gan daudznacionāla kultūras programma un amatnieku darbu izstāde-tirdziņš, gan arī konkursi un sacensības dažādās disciplīnās – basketbolā un futbolā, volejbolā un pentaka spēlē, skriešanā un jautrajā stafetē, orientēšanās sacensībās pa pilsētu un ielu teātra spēlē, gleznošanas, foto un kulinārijas konkursā.

Eiropas tautu festivāls (European Peoples’ Festival) aizsākās 1992. gadā Beļģijas pilsētā Libramontā un kopš tā laika festivāls katru gadu notiek citā Eiropas valstu pilsētā un tā mērķis ir sekmēt savstarpējo sapratni Eiropas tautu vidū un sniegt iespēju iepazīt citu valstu kultūru un tradīcijas. Iepriekšējais festivāls Rēzeknē notika 2008. gadā, un atkal par Eiropas tautu festivāla mājvietu Rēzekne kļūs nākamajā vasarā, kad kopā tiks svinēti arī Rēzeknes pilsētas svētki un Starptautiskais etnofestivāls “Gosti”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+