Mobilā versija
+1.6°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
5. marts, 2012
Drukāt

1512. gada 5. martā (1)

5marts_merkators_2

Pirms 500 gadiem, 1512. gada 5. martā, Flandrijā, mūsdienu Beļģijas teritorijā, piedzima kartogrāfs Gerhards Merkators (1512 – 1594).

 

Viņa zīmētās kartes radīja apvērsumu kartogrāfijas nozarē, bet viņa sastādītais, tā sauktais Merkatora atlants gadu desmitiem kalpoja jūrasbraucējiem kā precīzākais ceļvedis pasaules ūdeņos. Merkators viens no pirmajiem sāka Zemes globusu sērijveida izgatavošanu. Zināms, ka Merkators, sagatavojot savam atlantam Livonijas karti, izmantoja no citiem kartogrāfiem iegūto informāciju, tomēr savam laikam tas bija pilnīgākais nākamās Latvijas un Igaunijas teritorijas atainojums.

 

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (2)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+