Mobilā versija
-0.3°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
5. marts, 2012
Drukāt

1512. gada 5. martā (1)

5marts_merkators_2

Pirms 500 gadiem, 1512. gada 5. martā, Flandrijā, mūsdienu Beļģijas teritorijā, piedzima kartogrāfs Gerhards Merkators (1512 – 1594).

 

Viņa zīmētās kartes radīja apvērsumu kartogrāfijas nozarē, bet viņa sastādītais, tā sauktais Merkatora atlants gadu desmitiem kalpoja jūrasbraucējiem kā precīzākais ceļvedis pasaules ūdeņos. Merkators viens no pirmajiem sāka Zemes globusu sērijveida izgatavošanu. Zināms, ka Merkators, sagatavojot savam atlantam Livonijas karti, izmantoja no citiem kartogrāfiem iegūto informāciju, tomēr savam laikam tas bija pilnīgākais nākamās Latvijas un Igaunijas teritorijas atainojums.

 

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+