Mobilā versija
-1.5°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
8. septembris, 2014
Drukāt

1514. gada 8. septembrī

8sept_Orsa_2

Pirms 500 gadiem, 1514. gada 8. septembrī, notika kauja pie Oršas, kurā apvienotais poļu, lietuviešu un baltkrievu karaspēks, kā arī brīvprātīgie no Čehijas uzvarēja Maskavas lielkņaza Vasilija III armiju.

Šī kauja bija viena no lielākajām 16. gadsimtā, un Eiropā to traktēja kā Maskavas valsts ekspansijas uz rietumiem apturēšanu. Mūsdienās Orša atrodas Baltkrievijā. Grūti neiedomāties par vēstures cikliskumu, ja atceras, ka pirms 500 gadiem naidīgo armiju tikšanās pie Oršas bija tikai viena, kaut spilgta, epizode cīņās par toņa noteikšanu Baltkrievijas un Ukrainas zemēs. Vēsturniekos nav vienprātības, cik vīru no abām pusēm kaujā piedalījās. Parasti min, ka hetmaņa Konstantīna Ostrogska vadītajā sabiedroto armijā bijis ap 30 – 35 tūkstoši karotāju, kamēr maskaviešu rīkotajās kņaza Mihaila Goļicina un vojevodas Ivana Čeļadina rindās kādi 80 tūkstoši. Skaidrs ir tikai tas, ka maskavieši kaujā cieta pilnīgu sagrāvi.

Pievienot komentāru

Merkele sola ekonomisko augsmi un stabilitātiVācijas valdošās Kristīgo demokrātu savienības (CDU) gadskārtējā konferencē Esenē kanclere Angela Merkele solīja saglabāt ekonomisko augsmi un politisko stabilitāti valstī un saņēma delegātu uzticību vadīt partiju nākamgad paredzētajās parlamenta vēlēšanās.
Draugiem Facebook Twitter Google+