Mobilā versija
Brīdinājums 0.0°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
24. janvāris, 2013
Drukāt

1533. gada 25. janvārī

25janv_boleina_2

Pirms 480 gadiem, 1533. gada 25. janvārī, Anglijas karalis Henrijs VIII Londonā slepeni salaulājās ar galmadāmu Annu Boleinu par spīti Romas pāvesta atteikumam šķirt karaļa iepriekšējo laulību ar Aragonas Katrīnu.

Stāstam bija tālejošas sekas Anglijas vēsturē. Sašutis par katoļu baznīcas nostāšanos viņa personiskās dzīves un politisko spēļu ceļā, karalis pasludināja pats sevi par Anglijas baznīcas galvu, tādējādi liekot pamatus anglikāņu baznīcai. Trīs gadu kopdzīvē ar Henrihu Anna dzemdēja meitu, nākamo izcilo karalieni Elizabeti I. Tomēr, nesagaidījis dēlu, karalis drīz atsala pret sievu, 1536. gadā apsūdzēja to valsts nodevībā un sodīja ar nāvi, apņemot nākamo simpātiju. Harismātiskais Henrijs VIII dzīves laikā kopumā apprecējās sešas reizes, un šis vēstures fakts, tāpat kā viņa attiecības ar Annu Boleinu, vēlākajos gadsimtos ir bieži apspēlēts grāmatas, lugas un filmas. Tas noteikti ir viens no populārākajiem Rietumeiropas vēstures stāstiem pasaulē.

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+