Mobilā versija
+4.8°C
Nanija, Ilgmārs
Ceturtdiena, 30. marts, 2017
11. marts, 2014
Drukāt

1544. gada 11. martā

11marts_Taso_2

Pirms 470 gadiem, 1544. gada 11. martā, Sorento pilsētā aristokrātiskā ģimenē piedzima manierisma laikmeta itāļu dzejnieks un filozofs Torkvato Taso.

Vispazīstamākais viņa darbs ir poēma “Atbrīvotā Jeruzaleme”, kas tāpat kā Taso pieder dzejas klasikai. Poēmas sižeta pamatā ir Pirmā krusta kara notikumi un Jeruzalemes ieņemšana. Liriķis bija labi ieredzēts Itālijas aristokrātu galmos un sacerēja arī lugas. Apmēram 30 gadu vecumā Taso sāka parādīties garīgās saslimšanas pazīmes. Mūsdienās uzskata, ka viņš sirdzis ar šizofrēniju. Dzejnieku mocīja vajāšanas mānija. Viņam šķita, ka kāds to visu laiku novēro, grib nogalināt. Tādās reizēs Taso kļuva agresīvs vai bēguļoja pa Itāliju, pārģērbies zemnieka drānās. Ārprāts tomēr nemazināja laikabiedru cieņu pret viņa talantu. 19. gadsimtā Torkvato Taso bija viens no populārākajiem dzejniekiem, un interesi par viņa personību vēl vairoja Johana Volfganga Gētes tāda paša nosaukuma luga.

Pievienot komentāru

Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+