×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
26. augusts, 2015
Drukāt

15,5 miljonu vērts ieguldījums Ventspils tehnikumā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Bijušais Valsts prezidents Andris Bērziņš (otrais no labās) kopā ar Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāju Jāni Vucānu apskata modernās Ventspils tehnikuma mācību laboratorijas.

Pagājušās nedēļas nogalē tika atklāts profesionālās izglītības kompetences centra “Ventspils tehnikums” jaunais komplekss – pilnībā rekonstruēta vēsturiskā, vairāk nekā simts gadus senā tehnikuma ēka, četri jauni korpusi un jauna dienesta viesnīca, kurā varēs apmesties 250 tehnikuma audzēkņi.

Visi celtniecības un rekonstrukcijas darbi, kā arī ēku aprīkošana kopumā izmaksājusi 15,5 miljonus eiro. Aptuveni 13 miljoni no šīs summas ir Eiropas struktūrfondu finansējums. “Lielākā vērtība ir moderns mācību aprīkojums,” teic tehnikuma direktore Kristīne Vāgnere. Iekārtām, ar ko aprīkotas mācību laboratorijas un darbnīcas, izlietoti aptuveni divi miljoni eiro. Pateicoties modernizētam aprīkojumam, tehnikumā tagad varēs apmācīt arī autoelektriķus, būvgaldniekus, kā arī ēku inženiertīklu speciālistus, ko iepriekš te neapmācīja.

Vienīgā liksta: tā kā aug audzēkņu skaits, jaunajā dienesta viesnīcā visiem gribētājiem nepietiks vietas, un tehnikumam tāpat kā līdz šim istabas saviem audzēkņiem būs jāīrē citur.

Tā kā pirmo reizi pabeigti tik vērienīgi darbi profesionālās izglītības ie­stādē, jauno kompleku atvēra gana augstā līmenī: klāt bija bijušais Valsts prezidents Andris Bērziņš, izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile un ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+