Mobilā versija
+2.6°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Otrdiena, 25. aprīlis, 2017
26. februāris, 2014
Drukāt

1564. gada 26. februārī

26feb_Marlovs_2

Pirms 450 gadiem, 1564. gada 26. februārī, Kenterberijas kurpnieka ģimenē piedzima angļu renesanses laikmeta izcilākais traģēdiju autors Kristofers Mārlovs.

Viņa dramaturģija ļoti ietekmēja ģeniālā Viljama Šekspīra daiļradi. Abi bija laikabiedri un pat dzimuši vienā gadā. Ap Mārlovu gan vijas daudz mīklu un leģendu, īpaši attiecībā uz viņa nāvi. Vēsturnieki pieļauj, ka viņš bijis arī spiegs, kurš pildījis misiju mūsdienu Nīderlandē. 1593. gadā Mārlovu Londonā apsūdzēja ķecerīgu un zaimojošu pamfletu rak­stīšanā. Viņu tomēr nearestēja, taču vairākas dienas pēc apsūdzības ķildas laikā kādā tavernā dramaturgs–spiegs tika nodurts. Pastāv versija, tiesa, vēsturnieku kritizēta un neatzīta, ka Mārlovs savu nāvi inscenējis un pēc tam turpinājis literāro karjeru jau ar Viljama Šekspīra vārdu. Abu dramaturģiskais stils bijis ļoti līdzīgs.

Pievienot komentāru

Uzlec Makrona zvaigzne (4)Franču balsojums aizslauka tradicionālās partijas
Baltijas valstu gaisa telpā notiek NATO mācības (1)Baltijas valstu gaisa telpā otrdien un trešdien notiek NATO gaisa spēku mācības "Ramstein Alloy 4", informēja Lietuvas Aizsardzības ministrija.
Draugiem Facebook Twitter Google+