Mobilā versija
-0.3°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
28. augusts, 2015
Drukāt

1565. gada 28. augustā

28aug_Sentaugustina_2

Pirms 450 gadiem, 1565. gada 28. augustā, spāņu admirālis Pedro Menendess de Aviles Sent­džonsas upes grīvā Floridā nodibināja Sent­augustīnas pilsētu – pirmo un vecāko pilsētu ASV.

Sent­augustīnā atrodas arī kontinentālajā Ziemeļamerikā senākais mūra nocietinājums – 17. gadsimta beigu Sv. Marka forts. Spāņi savu pilsētu nodibināja ne gluži tukšā vietā. Vispirms apkaimi bija nolūkojuši franču hugenotu kolonisti; tuvumā atradās arī indiāņu ciems. Nosaukums jaunajai pilsētai tika izvēlēts, ņemot vērā, ka admirāļa kuģi no Spānijas šo vietu sasniedza Sv. Augustīna dienā. Kopš tā laika pilsēta tikusi pastāvīgi apdzīvota, vairākas reizes tomēr mainot piederību – spāņiem, angļiem, beidzot amerikāņiem. Mūsdienās Sentaugustīnā ir apmēram 
13 tūkstoši iedzīvotāju, un savas vēstures dēļ tā ir valstī iecienīts tūristu galamērķis, jo par daudziem objektiem tajā var sacīt “vecākais” vai “pirmais” ASV.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+