Mobilā versija
+1.3°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 27. aprīlis, 2017
28. augusts, 2015
Drukāt

1565. gada 28. augustā

28aug_Sentaugustina_2

Pirms 450 gadiem, 1565. gada 28. augustā, spāņu admirālis Pedro Menendess de Aviles Sent­džonsas upes grīvā Floridā nodibināja Sent­augustīnas pilsētu – pirmo un vecāko pilsētu ASV.

Sent­augustīnā atrodas arī kontinentālajā Ziemeļamerikā senākais mūra nocietinājums – 17. gadsimta beigu Sv. Marka forts. Spāņi savu pilsētu nodibināja ne gluži tukšā vietā. Vispirms apkaimi bija nolūkojuši franču hugenotu kolonisti; tuvumā atradās arī indiāņu ciems. Nosaukums jaunajai pilsētai tika izvēlēts, ņemot vērā, ka admirāļa kuģi no Spānijas šo vietu sasniedza Sv. Augustīna dienā. Kopš tā laika pilsēta tikusi pastāvīgi apdzīvota, vairākas reizes tomēr mainot piederību – spāņiem, angļiem, beidzot amerikāņiem. Mūsdienās Sentaugustīnā ir apmēram 
13 tūkstoši iedzīvotāju, un savas vēstures dēļ tā ir valstī iecienīts tūristu galamērķis, jo par daudziem objektiem tajā var sacīt “vecākais” vai “pirmais” ASV.

Pievienot komentāru

Uzlec Makrona zvaigzne (4)Franču balsojums aizslauka tradicionālās partijas
Baltijas valstu gaisa telpā notiek NATO mācības (1)Baltijas valstu gaisa telpā otrdien un trešdien notiek NATO gaisa spēku mācības "Ramstein Alloy 4", informēja Lietuvas Aizsardzības ministrija.
Draugiem Facebook Twitter Google+