Mobilā versija
Brīdinājums 0.0°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
12. marts, 2012
Drukāt

1582. gada 12. martā

12mar_batorijs_2

Pirms 430 gadiem, 1582. gada 12. martā, Rīga svinīgi sagaidīja jauno pilsētas saimnieku Polijas karali Stefanu Batoriju. Nakti monarhs pavadīja Dolē, bet no rīta karalim pretim pie vārtiem izjāja 160 rāts­kungu un ievērojamāko pilsoņu.

Uz pilsētas mūriem un Daugavas ledus bija nostādīta karavīru godasardze, salutēja lielgabali, taču karalis pajāja vārtiem garām un uzreiz devās uz Rīgas pilī iekārtotajiem apartamentiem. Cauri pilsētai Stefans Batorijs izjāja tikai nākamajā dienā. Procesijas laikā rīdzinieki centās valdniekam iesniegt dažādus lūgumrakstus, ko Stefans Batorijs sākumā bāzis zem cepures, līdz pietrūcis vietas, un tad raksti bāzti azotē.

 

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+