Mobilā versija
+21.9°C
Vineta, Oļegs
Ceturtdiena, 17. augusts, 2017
11. jūnijs, 2014
Drukāt

1584. gada 11. jūnijā (1)

11jun_Valka_2

Pirms 430 gadiem, 1584. gada 11. jūnijā, Polijas karalis Stefans Batorijs piešķīra Valkai pilsētas tiesības.

Pilsēta tajā laikā atradās poļu kontrolētās Pārdaugavas hercogistes sastāvā. Sešus gadus vēlāk Valkai piešķīra arī ģerboni, kas saglabājis savu sākotnējo izskatu līdz mūsdienām. 2012. gadā Valkā dzīvoja 5891 iedzīvotājs, un pilsēta ir nozīmīgs reģionālais izglītības centrs. Kā vērā ņemama apdzīvota vieta Valka jeb, kā senatnē rakstīja, Pedele (mūsdienās tā ir Igaunijas un Latvijas robežupe) pastāvējusi jau vismaz 13. gadsimtā, jo rakstos pirmo reizi minēta 1286. gadā. Nākamās pilsētas attīstības dzinulis bija atrašanās satiksmes ceļu tuvumā. Jāatzīmē, ka vēsturnieki sauc Valku par ”Baltijas parlamentārisma šūpuli”, jo Livonijas konfederācijas pastāvēšanas laikā kopš 1419. gada tur regulāri sanāca pārstāvniecības sapulces – landtāgi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Saukt Pedeli par robežupi nav īsti pareizi. Robežupe tomēr ir Varžupīte.

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (7)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varāDarba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+