Mobilā versija
+12.3°C
Malvīne, Malvis
Otrdiena, 27. jūnijs, 2017
17. jūnijs, 2016
Drukāt

1596. gada 17. jūnijā

17jun_Barencs_2

Pirms 420 gadiem, 1596. gada 17. jūnijā, holandiešu jūrasbraucējs Vilems Barencs savā trešajā un reizē pēdējā ekspedīcijā, divos kuģos meklēdams ziemeļos ceļu uz Āziju, uzdūrās salu arhipelāgam, kam robotā un asā kalnu silueta dēļ deva Špicbergenas vārdu.

Mūsdienās to biežāk sauc par Svalbāras arhipelāgu un tas atrodas Norvēģijas pārvaldē, taču īpašā, starptautisku līgumu apstiprinātā statusā, kas saimnieciski šo vietu ļauj izmantot arī citām valstīm. Līdz šim, atskaitot Norvēģiju, to darījusi tikai PSRS, pēc tam Krievija. Svalbāra ir demilitarizēta zona. Barencs ekspedīcijā salas ūdeņos konstatēja daudz roņu un vaļu, kas vēlāk šo vietu padarīja iecienītu vaļu mednieku vidū. Augusta beigās ekspedīcija pie Novaja Zemļas arhipelāga nonāca ledus gūstā un izlēma iekārtot mītni pārziemošanai. Pārtikas krājumu bija pietiekami, taču ļaudis sirga ar cingu. Slimības novājinātais Vilems Barencs nomira 1597. gada 20. jūnijā, kad ekspedīcija jau devās atpakaļceļā.

Pievienot komentāru

Francijas vēlētājus īpaši nesatraucot ES liktenisFrancijas vēlētājus īpaši nesatrauc Eiropas Savienības (ES) liktenis, komentējot Francijas parlamenta vēlēšanu rezultātus, uzskata Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs
Draugiem Facebook Twitter Google+