Mobilā versija
+3.9°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
31. marts, 2016
Drukāt

1596. gada 31. marts

31marts_Dekarts_2

Pirms 420 gadiem, 1596. gada 31. martā, Francijas vidienes pilsētiņā, kas mūsdienās nes Dekarta vārdu, ierēdņa ģimenē piedzima viens no sava laika gaišākajiem prātiem un Eiropas zinātnes klasiķiem Renē Dekarts.

Dekarta darbības un atklājumi izpaudās kā filozofijā, tā matemātikā, fizikā, bioloģijā un citās zinātnēs. Viņš radīja analītisko ģeometriju, izstrādāja algebrā pieņemto simbolu sistēmu, piemēram, nezināmo apzīmēšanu ar “x” un “y”. Punkta novietošana plaknē, izmantojot koordinātu sistēmu ar divām vai trim asīm, ir viņa izstrādāta. Medicīnā Dekarts pirmais aprakstīja cilvēka refleksus un secināja, ka tajos, tāpat kā cilvēka uzvedībā un reakcijā vispār, liela loma ir galvas smadzenēm. Mehānikā zinātnieks ieviesa jēdzienu “kustības daudzums” jeb impulss. Dekarta darbi ietekmēja visu Rietum­eiropas zinātniskās un filozofiskās domas attīstību, pārliecinot, ka zinātnei jābūt racionālai, precīzai, jābalstās definīcijās.

Pievienot komentāru

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+