×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
9. oktobris, 2014
Drukāt

16 dzelzceļa stacijās ierīkos apziņošanas un videonovērošanas sistēmas

Foto - LETAFoto - LETA

Dzelzceļa stacija Asari Jūrmalā.

VAS “Latvijas Dzelzceļš” (LDz) otrdien parakstīja līgumu ar SIA “Komerccentrs DATI grupa” par informatīvo un videonovērošanas sistēmu ierīkošanu 16 pasažieru stacijās Jūrmalas un Jelgavas virzienos, informē LDz pārstāvis Māris Ozols.

SIA “Komerccentrs DATI grupa” veiks projektēšanas un ierīkošanas darbus par kopumā 2,1 miljonu eiro projektā “Dzelzceļa pasažieru infrastruktūras modernizācija”.

Projekts pilnā apmērā tiek finansēts no Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzekļiem. Darbi tiks uzsākti nekavējoties, un tos plānots pabeigt līdz 2015. gada 30. septembrim.

Informatīvo un videonovērošanas sistēmu ierīkošanas darbi ir veicami ciešā sadarbībā un saskaņā ar 24.jūlijā LDz noslēgto līgumu izpildītāju – pilnsabiedrību “RBSSKALS Būvsabiedrība” un “Leonhard Weiss RTE”, kas uzsākuši 16 pasažieru staciju modernizācijas darbus Jūrmalas un Jelgavas virzienos.

Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansētā projekta īstenošanas laikā LDz modernizēs un labiekārtos 16 stacijas un pieturas punktus: Asari, Babīte, Bulduri, Cukurfabrika, Dubulti, Dzintari, Imanta, Jelgava, Lielupe, Majori, Melluži, Olaine, Pumpuri, Sloka, Vaivari un Zolitūde.

Dzelzceļa stacijās paredzēts ierīkot modernu pasažieru apziņošanas sistēmu, kas ļaus veikt automātiskus un manuālus paziņojumus par vilcienu pienākšanu un atiešanu, izmaiņām vilcienu kustības sarakstā, kā arī brīdinājuma paziņojumus par bīstamām situācijām.

Uz pasažieru platformām un staciju ēkās tiks uzstādīti displeji un skaļruņi. Pasažieru apziņošanas sistēma būs gan paplašināma, gan integrējama ar citām vilcienu kustības vadības sistēmām.

Turklāt katrā stacijā  tiks ierīkotas videonovērošanas kameras peronu un staciju uzgaidāmo telpu kontrolei, tādējādi gan uzlabojot pasažieru drošību, gan mazinot vandālisma un demolēšanas riskus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+