Latvijā
Kriminālziņas

16. marta pasākumā aizturētie atbrīvoti, draud brīdinājums vai naudas sods3

Foto – Timurs Subhankulovs

Valsts policija atbrīvojusi abas šodien leģionāru atceres dienā pie Brīvības pieminekļa aizturētās personas un viņām noformējusi administratīvā pārkāpuma protokolus.

Vienam pārkāpējam, kurš ir Latvijas iedzīvotājs, noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par atrašanos sabiedriskā vietā reibumā. Par šādu pārkāpumu izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz simt četrdesmit eiro. Policija pagaidām nav izlēmusi kādu sodu piemērot, aģentūra LETA noskaidroja Valsts policijā.

Savukārt otrs pārkāpējs, ir ārvalstnieks, taču policija neatklāja valstspiederību. Viņam noformēts protokols par piketu kārtības pārkāpšanu. Par šādu pārkāpumu var izteikt brīdinājumu vai piemērot naudas sodu fiziskajām personām līdz 350 eiro. Policija protokolu nosūtīs uz tiesu, kurai būs jālemj par soda apmēru.

LETA jau ziņoja, ka šis pārkāpējs rokās turēja plakātu ar bildi, kurā bija redzams kadrs no kādās nacistiskās koncentrācijas nometnes, un angļu valodā izsauca saukļus. Viņš sāka pretoties policistiem un pēc nelielas grūstīšanās tika saslēgts rokudzelžos, ievietots policijas spēkratā un aizvests.

Neskatoties uz to, ka varas iestādes leģionāriem veltītā gājiena laikā pie Brīvības pieminekļa pieteikto biedrības “Latvijas Antinacistiskā komiteja” akciju bija aizliegušas, neliela cilvēku grupas rokās turēja pret leģionāriem vērstus plakātus. Viena no plakātu turētājām bija Latvijas Krievu savienības līdere Tatjana Ždanoka. Turpat bija redzams “Latvijas Antinacistiskā komiteja” pārstāvis Josifs Korens bez plakāta.

Korens aģentūrai LETA pastāstīja, ka protesta akcijai jābūt redzamai un dzirdamai un, lai arī varasiestādes liedza viņam rīkot protesta akciju biedrības vēlamajā laikā un vietā, likums tomēr šajā gadījumā neliedz demonstrēt plakātus. Korens nezinot, kas bija aizturētie – tie neesot viņa domubiedri.

Pēc policijas aplēsēm, gājienā devās ap 1500 cilvēki, kurus pie Brīvības pieminekļa sagaidīja padsmit cilvēku liela grupiņa Ždanokas vadībā. Šajā cilvēku grupā atradās arī prokrieviskais aktīvists Vladimirs Buzajevs un sevi par antifašistu dēvējošais Korens.

Kopumā policija vērtē, ka šogad leģionāru piemiņas pasākumi aizritējuši mierīgi.

Aģentūras LETA arhīva informācija liecina, ka šogad leģionāru piemiņas pasākumi bijuši mazāk apmeklēti nekā pērn, tomēr bijuši arī gadi, kad dalībnieku bijis vēl mazāk. Pērn policijas aplēses liecināja, ka pasākumos piedalījās ap 2000 cilvēku, 2016.gadā – ap 900, 2015.gadā – ap 1000, savukārt 2013.gadā tika ziņots par aptuveni 3000 dalībnieku.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
VARAM neapstiprina atkritumu apsaimniekošanas noteikumus Rīgā
2 stundas
IB
Ivars Bušmanis
Latvijā
“Bankas kredītus nedod un baidās no savas ēnas.” Par reputāciju un valsts attīstību saruna ar Innu Šteinbuku
3 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Aculiecinieks par traģisko negadījumu uz sliedēm
3 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IB
Ivars Bušmanis
Latvijā
“Bankas kredītus nedod un baidās no savas ēnas.” Par reputāciju un valsts attīstību saruna ar Innu Šteinbuku
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Nosaka 2020.gadu minimālo vecuma pensijas apmēru
1 stunda
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
15 idejas, kurp doties un ko apskatīt festivālā “Staro Rīga”
2 stundas
LA
LA.LV
Pasaulē
Roberts Zīle: Makrons. Nodevības “nogatavināšana”
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
FOTO: Venēciju skāruši spēcīgākie plūdi pusgadsimta laikā
4 stundas